Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz ha közepes gimibe megyek?

Gáz ha közepes gimibe megyek?

Figyelt kérdés
Jövőre hatosztályos gimnáziumba fogok járni. Eddig mindig kitűnő voltam versenyeken is egész jól szerepeltem. Ezért is döntöttem úgy, hogy hatosztályos gimibe szeretnék menni. Megjelöltem két erős gimit, de az írásbelimet sajnos elrontottam ezért csak a harmadikkén megjelölt suliba hívtak be szóbelizni, ahova az ideiglenes sorrend szerint jócskán bekerültem. Az iskola nagyon tetszik és mindenféleképp elszeretnék menni. Ismerőseimnek kicsit szégyenlem elmondani hogy közepes suliba megyek. Valóban gáz? 😰😥

#gimnázium #hatévfolyamos gimnázium
2016. márc. 16. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Fel kellene már fogni a teljes magyar társadalomnak, hogy a gimnázium megválasztása a közhiedelemmel ellentétben SEMMILYEN hatással nincs a későbbi felsőoktatási és karrierlehetőségekre. Ha valakinek célja van, az eléri egy átlagos középiskolában is, maximum nem kell a teljes fiatalságát napi 16 órában tanulva töltenie, valami idióta versenyistálló (ún. "elit gimnázium") tanterve miatt szenvedve.


Sőt, a közhiedelemmel ellentétben még ötösnek sem kell lenni mindenből, nyugodtan végigbukdácsolhatod földrajzból, fizikából a teljes gimnáziumot, ha később nincs vele célod, mert úgyis az érettségi fog dönteni a releváns egyetemi szakon. Azt az időt fordíthatnád valami olyanban való elmélyedésre, ami a többiekkel szemben előnyt fog adni azon az egyetemi szakon, ahová mész.


Sajnos sok idióta szülő és tanár idejekorán elülteti a gyerekben ezt a kártékony, undorító ideológiát, hogy csak az az értékes, értelmes ember, aki "jó" gimnáziumba jár, és mindenből színjeles végig. Csak az nem tűnik fel egyiknek sem, hogy ezzel ölik ki a tehetséget mindenkiből. Nem baj, Pityuka, ha remek a nyelvérzéked, vagy baromi jó érzéked van a biológiához, legyél ötös fizikából, akkor is ha beleszakadsz, mert a tanulmányi átlag mondja meg milyen ember vagy, egyetlen számértékben.


Eszedbe ne jusson szégyenkezni emiatt, foglalkozz azzal, ami érdekel, és ne hagyd, hogy akárki is eltántorítson. Aztán majd röhögj a markodba, amikor az "elit" gimnáziumokból az osztályok fele angliába megy mosogatni, meg idejekorán megkeseredik. A múltkor a metrón hallottam egy nőt, aki a barátnőjének újságolta, hogy a lánya 15 kilót fogyott a középiskolai felvételire készülve, mert annyira a "legjobb" gimnáziumba készül. Ő meg ezt hagyta, és büszke rá, az elmebeteg, despotikus elmebeteg szülők szégyene.


(Személyes megjegyzés: Én legalább 3 tárgyból végigbuktam a gimnáziumot (városi gimi, ülepítő), be se jártam órákra, majdnem kivágtak. majd írtam az általam fontosnak vélt tárgyakból, meg pár pluszpontból egy 450 pontos érettségit. Azóta kutatóként dolgozom. Ennyit az elit gimnáziumokról)

2016. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyra értékelem a válaszod!
2016. márc. 16. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kínos.

Viszont az elsővel nem értek egyet, rengeteg előnye van egy erős gimnáziumnak. És hülyeség, hogy egy ilyen helyen halálra hajtanak.

Viszont ez a te döntésed. Egyáltalán nem gáz. Tégy, ahogy jónak érzel.

2016. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem gaz.

Eros gimiben is kaphatsz hulye tanarokat,akik nem tudnak tanitani,illetve kozepesben is vannak kivalo tanarok. Ha megis gaz,kesobb nem tetszik,8.utan atmehetsz masik suliba.

2016. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed, de egyáltalán nem gáz. Egyet kell, hogy értsek az első válaszolóval.

Egy közepes iskolában is tudsz jó értségit tenni,de Magyarország legjobb gimijében is elronthatod. A lényeg,hogy te oda szertnél menni,és fel is vettek. Ne agyalj túl sokat,majd ráérsz még.

Egy leendő kilencedikes

2016. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!