Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogászok, joghallgatók!...

Jogászok, joghallgatók! Mennyit tanultok szorgalmi, illetve vizsgaidőszakban, és mi ennek az eredménye kb?

Figyelt kérdés
Szeretném munka mellett levelezőn elkezdeni a jogot, de mivel tudom, hogy nehéz szakról van szó, nagyon megfontolom. Érdekelne, hogy ti mennyit tanultok/tanultatok szorgalmi időszakban és vizsgaidőszakban, ennek milyen átlag lett a végeredménye....stb? Tudom, hogy indiszkrétnek tűnik a kérdés, de mivel anonim az oldal, ez igazából lényegtelen, mert úgy sem tudhatom, ki válaszol, viszont nekem nagy segítség lenne. Köszönöm!

2016. márc. 19. 15:02
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Én jelenleg első éves vagyok, és véleményem szerint folyamatos tanulással (gyakorlatilag óráról órára) kell számolni a jogi karon. Ha ezt így csinálod, akkor mindenképpen elviselhetőbb lesz a vizsgaidőszak, és egy 3-4-es átlag összejöhet! (De legalábbis minden tárgyat meglehet,ami rohadt fontos!)

2016. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is első éves vagyok az eltén, és az első szemeszteremet nem igazán töltöttem tanulással sajnos, de így is sikerült egy 3,4-es átlag. Van olyan csoporttársam aki dolgozik egyetem mellett és ő is helytállt, szóval nem lehetetlen, de nem is könnyű!
2016. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szorgalmi időszakban is napi több órát tanulok, egyrészt mert így a vizsgaidőszak nem lesz idegbaj, másrészt érdekel amit tanulok és szeretek benne elmélyedni rendesen.
2016. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos tanulás életbevágó. Ahogy az előttem szólók írták, sokat segít, ha szorgalmi időszakban rendszeresen óráról-órára készül az ember. Nem csak azért, mert további anyagok befogadása hatásosabb a vizsgaidőszakban, hanem azért is, mert fel kell építeni egy egyéni tanulási struktúrát.

Én (szinte) sosem jártam előadásokra, de folyamatosan készültem a szemináriumokra. Az eredményeim megfelelőek, de sok múlik az adott tanáron és a szerencsén.

Munka mellett elvégezni az egyetemet, akár levelezőn, akár nappalin, nagyon nehéz. Amíg a komoly, elhivatott tanulás esetében az alvás és a tanulás közt lehet választani, úgy itt nyilvánvalóan a munkahelyi felelősség is megvan. Sok ismerősöm éveket csúszott ebből kifolyólag, de nem lehetetlen. Kitartás és terhelhetőség kérdése.


SZTE, (majdnem) végzős joghallgató

2016. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!