Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lenne, ha...

Szerintetek mi lenne, ha tényleg a véleményemet irnám?

Figyelt kérdés

irodalomból vannak olyan feladatok, hogy fejtsd ki véleményed....

Én rendkivül utálom az egészet, a véleményem az hogy egy nagy marhaság az egész...

Ha tényleg a véleményem irnám, kapnék egy 1-est? Ha igen, akkor miért igy fogalmazzák meg a dolgot?

Miért nem mondják úgy, hogy ird le azt, ami az irodalmárok véleménye... stb



2016. márc. 20. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem sok ilyen feladattal találkoztam. De a vélemény kifejtésénél a vélemény megalapozottsága az, ami értékelendő. Az "Ez nagyon szép." meg az "Ez nagyon s**r." ugyanúgy magában nulla, értékelhetetlen vélemény. Ha már van mögötte valami, az értékelhet, más kérdés, hogy aki igazán elgondolkodik egy irodalmi művön, ritkán jut arra az eredményre, hogy "egy nagy marhaság az egész", bár nem lehet kizárni.
2016. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen feladatok nem azért vannak hogy kifejtsd a véleményedet, általános és középiskolában senki nem kíváncsi a tanulók véleményére (tapasztalat) . Ilyenkor egy "helyes" álláspont mellett kell érvelned arra kapsz jó jegyet. Lehet hogy 1-est nem kapnál érte de az biztos hogy nem egy jó pont a tanároknál :D (szintén tapasztalat)
2016. márc. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" általános és középiskolában senki nem kíváncsi a tanulók véleményére (tapasztalat)"


- Hazugság.

2016. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leírhatod a saját álláspontodat, sőt, nem hogy leírhatod, le is kell! De nem ilyen formában, hogy ez egy baromság, meg ez sz.ar stb. Értelmes, kulturált formában, indokokkal, érvekkel alátámasztva a témához kapcsolódóan bármit írhatsz. Én hordtam már le úgy alkotást, illetve mondtam már el a véleményemet bizonyos témában úgy, hogy egyértelműen lejött belőle, hülyeségnek tartom az egészet, de úgy fejeztem ki magam, hogy ne legyen sértő senkire nézve és ne legyen obszcén. 5-öst kaptam. A véleményedre kíváncsi a tanár és nem fog 1-est adni azért, ha leírod, megcáfolni sem fog, mert nem az a dolga, hanem hogy az érveidet, a gondolatmenetedet, a kontextust és a kohéziót értékelje a szövegben. :)
2016. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!