Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Saját magamtól idézhetek...

Saját magamtól idézhetek szakdolgozatban megjelölés nélkül?

Figyelt kérdés
Írtam már egy szakdolgozatot alapképzésben, viszont most diplomamunkát írok ugyanezen a szakon, csak mesterképzésben. A két dolgozatban van átfedés, így több részt is át tudnék emelni a szakdogámból. Megtehetem ezt anélkül, hogy bármilyen megjelölést is tennék? Én úgy érzem, hogy igen, elvégre én írtam.

2016. márc. 25. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Persze, siman, magadtol lopni nem bun :)


Azert ne komplett fejezeteket emelj at, megis csak feltuno, es elvileg uj munkat kell irnod, de mondjuk az elmeleti osszefoglalo stb reszt nyugodtan atveheted, kicsit kiegeszited, felsobb szintre hozod, es kesz.

2016. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg meg kell jelölni. Elvégre idézel, nem pedig új gondolatot írsz le. Az már egyszer "Megjelent". Illetve a tudományos cikkekben is megjelölik a szerzők, ha saját, de korábbi munkájukból idéznek.

A lényeg tehát nem az, h nem mástól származik a gondolat, hanem h nem a jelenlegi szakdogádban fordul elő először.

2016. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Kötelező megjelölni még akkor is, ha te írtad. Rengetegen idéznek maguktól és ők is megjelölik, mivel ha már korábban megjelent, onnantól kezdve kötelező megjelölni a forrást. Tény, hogy te írtad, de ha nem jelölöd meg az kb olyan, mintha kimásolnád az előző munkád egy részét és ezzel gyakorlatilag újra benyújtod azt, amit már megírtál, ez meg nyilván nem elfogadott.
2016. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy oldal, és azon is van egy kép. De inkább átfogalmaztam kicsit, nincs szó szerinti idézet, senki nem fogja észrevenni. Tuti nem jelölgetem magam :)
2016. márc. 26. 12:45
 5/12 anonim ***** válasza:

#4


Ha egyszer átfutott plágiumkeresőn/szerepel neten elérhető tárhelyen, akkor az adatbázis része és a diplomamunkát össze fogják vetni vele.

2016. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5-höz


Egyébként gondolom a ti szabályzatotokban is van olyan, hogy köteles vagy beadni, átadni a nem ott készült munkádat, hozzájárulsz ahhoz, hogy összevessék a jelenlegi dolgozatod vele, és kijelented azt, hogy a korábban beadott és a jelen munkád között valamekkora%-kos (szabályzatfüggő) átfedés nincs

2016. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Marpedig siman atdolgozhatod a magadebol. Irtam TDK dolgozatom alapjan diplomamunkat es kesobb doktorit, csont nelkul lehet, de nyilvan uj eredmenyek kellenek es a tema magasabb szintu feldolgozasa.
2016. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


De gondolom nem hoztad le a korábbi eredményeidet alapfeltételezésnek idézés nélkül.

2016. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8: nem, persze, uj eredmenynek, uj munkanak kell lennie, de az elmeleti/irodalmi osszefoglalot azert eleg jol at lehet venni (csak erdemes megnezni nem jelent-e meg azota a temaban uj cikk)
2016. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Annál amúgy elég egyedi a helyzet, mivel alapból egy erősen hivatkozott rész, közel 0 "hozzáadott értekkel" ott egyetértek, hogy nem kell, sőt talán tilos hivatkozni önmagunkra hivatkozni, de a többi résznél kell, és nem menne át a bírálókon egy korábbi eredmény behozatala idézés nélkül (ráadásul még szakmailag, logikai kapcsolatok hiánya miatt is ront a dolgozat értékén).

2016. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!