Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindegy, hogy mozaikos vagy...

Mindegy, hogy mozaikos vagy kísérleti tankönyvből tanulok?

Figyelt kérdés
Az iskola ilyen ofis kísérleti tankönyvekből tanít, viszont nagyon rosszak, és én nem tudok belőle tanulni. Ha rendelek mozaikosat, és abból tanulok, lényegében ugyan azt tanulom meg, amit a kísérletiből kellene, vagy van érdemi különbség a tananyag között?

2016. márc. 25. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Matematika tanárként csak a matematika könyvről tudok véleményt alkotni. A kisérleti tankönyvből nem fogod megérteni a matekot. Egyszerűen taníthatatlan és tanulhatatlan. Még a szüleid matekkönyvével is jobban jársz.

Mivel a matek egy gyakorlati tantárgy ezért valamilyen feladatgyüjteményt szerezz be!

2016. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A reál tantárgyakkal nincs problémám, azokat szeretem, és órán egyből meg is értem, elő sem kell vennem a tankönyveket. Meg eleve magasabb szinten tanulom, mint ahogy a könyvben van. Viszont az érdekes, hogy a matek/fizika/kémia tanár is mozaikos tankönyvből tanít órán, nekünk viszont kísérletiből kellene tanulni. ( a matektanár látni sem akarja őket, iskolába sem kell vinnünk, inkább nyomtat lapokat máshonnan). A humán tantárgyak viszont magolósak, és ott kellene használnom a könyvet is, főleg történelemnél, mert a tanár nem irat rendes vázlatot, mindig házi feladat a könyvből megtanulni az anyagot, és ez nem megy. Nem tudom mi értelme volt elvenni a jó könyveket, és ilyeneket rendelni, amíg mozaikosból tanultunk addig a humán tantárgyak is jól mentek. Tudom, hogy nem egy könyvtől függ a jegy, de nekem a humán tárgyakhoz nincs se türelmem, se időm, és a mostnai könyveim legszívesebben elégetném.
2016. márc. 26. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!