Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen emlékeitek vannak a...

Milyen emlékeitek vannak a középiskolába kerülésről (gólyatábor, gólyabál, első egy hét)?

Figyelt kérdés
8.-as lány vagyok,és szeretek olvasgatni ilyen "gólyatáboros,gólyabálos,első egy hét"-es történeteket,de az interneten nagyon keveset találtam,hiába kerestem a legkülönféleképp rá.Már tudom,hogy hova vesznek fel(igaz,még a levelet nem kaptam meg),és már nagyon várom 2010.szept.1-jét!És a gólyatábort is várom.Kíváncsi vagyok,milyen lesz az első két hét,és betudok-e rendesen illeszkedni!Szóval nektek milyen élményeitek voltak az első hetekben,hónapokban?Könnyen megszoktátok az új helyet?Hiányoznak a régi tanáraitok? Légyszi,ha lehet minnél bővebben válaszoljatok.Elolvasok mindent:D
2010. ápr. 4. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Az verébtábor, verébavató, nem gólya. Gólya a főiskolán leszel, jegyezzük már meg.


Egyébként elején taktikázni kell. Nem feltűnősködni, de azért rész venni mindenen, mindenkivel beszélni, de nem túl sokat.


Aztán kialakulnak az erőviszonyok az osztályon belül, és minden rendben lesz :D

2010. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk,Győr-Moson-Sopron megyében gólyának hívják azokat az elsősöket is,akik középiskolába mennek(illetve 9.-eseket).Amúgy kösz a választ,jöhet több is:Đ
2010. ápr. 4. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is gólyatábor volt és gólyabál, szóval én nem nagyon akartam gólyatáborba menni de aztán végül elmentem szóval nekem nem volt egy nagy dolog ráadásul az akkori barátom meglepett és meglátogatott szóval akkor nagyon haza akartam menni nem is éreztem magam túl jól az osztálytársaim nem voltak épp az én társaságom(azóta már másik osztályba járok de nem emiatt), de tök jó neked hogy te várod meg minden nálunk is volt egy két jó program de alapvetően szerintem semmi extra. Gólyabál meg hasonló ott van mindenki kajálás ami nálunk borzalmas volt de utána a buli jó volt, jól éreztük magunkat. Az első hétből nekem annyi maradt meg mikor bementem az új osztálytársaim közé és az ofő bemutatott de amúgy örülök hogy átkerültem mivel itt lett nagyon sok jó barátnőm:) jah meg arra emlékszem hogy az első nyelvórán a német tanár végig németül pofázott és semmit nem értettem:D de amúgy nem volt olyan rossz. Remélem neked sokkal jobb lesz;) Amúgy szerintem könnyen be lehet illeszkedni, utána meg úgyis kialakulnak a baráti körök, bár szerintem az általános iskola sokkal jobb és szabadabb volt, de ez csak az én véleményem, én visszamennék de sajnos nem lehet:( Neked viszont sok sikert a középsulihoz;)
2010. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz:D kérem a következőt:DxĐ
2010. ápr. 4. 17:29
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Majd jövök én.

Amúgy nekem nagyon tetszett a gólyatábor(nálunk is így hívják, vagy szecskatábornak)nagyon jól éreztem magam.

A feladatom nem volt túl jó de azért megbirkóztam vele. Igaz nálunk a tanárok szecskáztattak mert mi voltunk az első osztály. 3 napig voltunk de az osztály szerintem már az első napon nagyon jól összekovácsolódott. Voltak akik egy kicsit félénkebbek voltak de mi(én meg egy két lány) addig nem hagytuk békén őket míg nem oldódtak fel teljesen. Azóta is emlegetik hogy nem lett volna olyan jó ha mi nem segítünk.

Az iskolám nem változott, a tanáraim sem nagyon változtak de engem nem zavart.

2010. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Még,még,még,végre valami jó élmény!

Szeretném,ha még mesélnétek:Đ

2010. ápr. 4. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Én most vagyok 9.-es, szóval még kb. friss az élmény, bár már halványul. :D

A gólyatábor nekünk nagyon jó volt, csak mivel csoportokban voltunk, én az elején nagyon nem találtam magamnak társaságot, de aztán a végére összebarátkoztam pár kedves emberrel az osztályomból, egyik lánnyal meg is beszéltük, hogy padtársak leszünk.

Az első hét nekem iszonyú furcsa volt, minden olyan idegennek tűnt. Viszont barátokat könnyen szereztem, pedig általában elég félénk vagyok. Azok is be tudtak illeszkedni, akik nem voltak gólyatáborban, és egész jól összerázódott az osztály.

Pár hét múlva aztán teljesen megszoktam, onnantól már tényleg igazán jó volt. Kialakultak a baráti társaságok, mindenki megtalálta a "hozzá hasonlókat".

Nekem, ha a tanulást nézzük, az volt nehéz, hogy nem ismertem a tanárokat, nem tudtam, mit várnak tőlem. Szóval minden órán egyformán figyeltem és koncentráltam, és ez így nagyon fárasztó. Ilyenkor sóvárogva gondoltam vissza az általánosra, ahol néhány órát nyugodtan végigaludhattam. De aztán itt is megismertem a tanárokat, most már tudom, hogy melyik órán lehet mást csinálni, melyiken kell figyelni, és melyiken lehet röhögni a tanáron.

A régi sulim most már nem hiányzik, bár néha elkap a nosztalgia. A legjobb barátnőmmel az osztályból rendszeresen találkozunk, telefonálunk, elmeséljük egymásnak az élményeinket.

Sok szerencsét neked az új sulidhoz, elképzelem, hogy mennyire várod. Én is pont így voltam tavaly (meg az egész osztályom), már untam az általánost, azonnal gimis akartam lenni. :D

2010. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:D:D megint egy jó élmény:D de várok még,és köszönöm neked is:D
2010. ápr. 5. 17:19
 9/10 anonim válasza:
90%
én a kisképzőbe jàrtam. és nekem az egész első évről csak annyi maradt meg hogy mindegy honnan jöttél befogadnak. engem az àltalànosban 7 évis kiközösitettek mert nem voltam olyan menő mint a többi. aztàn felvettek középsuliba és annyi baràtom van azóta h ihajj. bàr màr elballagtunk de a középiskolàs haverok mindig megmaradnak :)
2010. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De jó neked,elballagtál.Sok szerencsét mindannyiotoknak az életben:):D és kösz a válaszokat,jöhet ám még:P
2010. ápr. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!