Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A töritanárok tudják fejből...

A töritanárok tudják fejből az összes évszámot, amit tanítanak?

Figyelt kérdés
Főleg gimis töritanárokra gondolok. Egy témában van jó esetben 30 évszám, amit meg kell tanulni, egy évben van mondjuk 5-6 téma, és ugye négy évfolyam. Ez embertelen mennyiségű évszámot jelent. A tanárok ezt mind tudják fejből, vagy át kell nézniük mindig? Nem provokálni próbálok, tényleg érdekel.
2016. márc. 29. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom fel van nekik írva papírra (vázlat), onnan nézik
2016. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha az összeset nem is tudják, de a főbb dátumokat tudják

általában fejből

2016. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem édesapám doktorált történelemből, tanított gimiben és egyetemen is. Hidd el, minden egyes évszámot tud fejből, mikor készített fel otthon emelt érettségire, nem hittem el, hogy erre van kapacitása egy ember memóriájának, de van :)


Én csak róla tudok beszélni, más tanárok lehet hogy például átfutják előtte, de ő nem tettepedig eléggé csapongtunk a témák között felkészüléskor :)

2016. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, legalábbis minek?
2016. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok tanar tudja. Nem azt mondom h az osszeset de a fobb datumok valamogy belevesodnek az agyukba. Amugy meg ha nem jutna eszukbe akkor atnezik a vazlataikat amit vagy irtak vagy nem.
2016. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk miután már 20 különböző osztálynak leadta ugyanazt az anyagot...

Nem is olyan "nagy" dolog így, ha ennyiszer átismételnéd, te is tudnád:))

2016. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tudják azt, amit feladnak. az egyetemen nyilván vizsgáztak belőle. Mint ahogy a kémiatanár is tudja az összes tananyagbeli képletet, az irodalomtanár is az összes életrajzot, a nyelvtanár is többtízezer szót. Ez hozzátartozik a szakmai tudásukhoz.
2016. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben igen, legalábbis szerintem arról ismerszik meg a hiteles tanár, hogy nem könyvből tanít, óravázlatnál többel nem kell előre készülnie. Ez a szakmájuk, ezt kell tudniuk, az orvosok is fejből tudják irgalmatlanul sok betegség tüneteit. Volt olyan tanárom, aki úgy darálta fejből az évszámokat (és minden mást a legkisebb, jelentéktelen apróságokig), hogy leesett állal bámultuk; egy másik viszont minden órán meredten bámulta a jegyzeteit és onnan olvasta fel az egész anyagot. Utóbbi iszonyú volt.
2016. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell tudniuk, szerintem. Én is történelemtanárnak tanulok és valóban sok évszámot kell megtanulnunk (aminek a negyede sem szükséges a NAT mellett).

A tanárok többsége egy bevált vázlatból tanít, amelyet pár év után már megtanul, ezért tudja a benne szereplő évszámokat is.

A középiskolai tanárom azt mondta, hogy ő nem számológépeket képez és a történelem nem az évszámokból áll. Akkor sokkal unalmasabb lenne.

2016. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!