Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségin a novellaele...

Magyar érettségin a novellaelemzést tervezem választani. Tudom, hogy előre nem lehet tudni, hogy melyik téma lesz jobb, de nekem az szimpatikusabb eddig. Mit ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés

Suliban egyszer sem elemeztünk novellát, és fogalmam sincs hogy kell. Azt tudom, hogy a novella fogalmával, behatárolásával kell kezdeni, és a címet elemezni.

De ezután hogyan tovább? Szereplőket kell-e jellemezni, cselekményt lehet beleírni? Meg gondolom el kell vonatkoztatni a cselekménytől is.

Aki elemzett már novellát, vagy van vele tapasztalata, segítsen légyszi. :) a hasznos válaszokért természetesen jár a zöld mancs. Előre is köszönöm szépen!


2016. ápr. 9. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az lesz a feladat, hogy "Elemezd az alábbi novellát", hanem feltesznek egy konkrét kérdést a műről, amit ki kell fejteni. A kérdésre válaszolj.
2016. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És 3 oldalban hogy lehet fejtegetni a kérdéseket? Van valami trükk, amit be lehet írni, és ezáltal egy kicsit rizsázni?

Továbbá a novelláról úgy általánosságban lehet írni? Vagy csak a cím és szöveg viszonyáról?

A magyar tanárunk nem képes normálisan elmagyarázni, hiába kérdezzük...

2016. ápr. 9. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!