Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Petresek (kéttannyelvű vegyész...

LaTueur kérdése:

Petresek (kéttannyelvű vegyészetre járók)! Miket kell venni oda beiskolázásra (füzetek, stb. )?

Figyelt kérdés
Ezt arra értem, hogy hány darab szótárfüzet kell például. A 9. osztály érdekelne. Arrafele milyen ruhában szokás lenni tesiórán?

2016. ápr. 9. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mint tavalyi kéttannyelvűsként írom a dolgokat. Angolfüziket tekintve min. 2 egyiket külön nyelvtan, a másikat pedig szókincsbővítő/normál tankönyv szerint haladó füzinek. Nekem ezenfelűl mondjuk 3 kellett össz-vissz - a 2 normál tankönyv szerintire. Nos nekem bőven elég volt egész évre tavaly 1 szótárfüzi is :D

Tesiórára lehet venni petrikes egyenpólót a beiskolázásnál. Külön méretek szerint van, fel is próbálhatod (melynek színe szakonként változik, nekünk kékeszöld), de mivel heti 5 tesi van ezért lehet úgy, hogy mondjuk 1x petrikes póló, máskor meg sima fehérben is lehet tesizni - nem muszáj hófehér, kis iromány még nem a világ vége rajta. :D

Magyarra, matekra bőven elég 1-1 füzi. Törire vészes, én átcsúsztam egy másikba pár oldallal, amit idén még folytattam (tanárfüggő am). Kb. ennyi mivel a heti 3 infón gyakorlati oktatás lesz (word, excel..)

2016. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia :)


Ha a nyelvi előkészítős év érdekel (csak, mert az első két év 9., csak a nyelvis év "KNy", a többi pedig "A") akkor:

Eső évben (füzetek...stb.):

Angol: külön lesz "sima" angolod és angol nyelvtanod + heti egy lekotorod :) "Simára" 1-2 szótárfüzet és egy vonalas füzet, angol nyelvtanra egy vonalas füzet (viszont így, hogy visszagondolok lehet volt az kettő is...:D) lektorra szintén egy vonalas füzet (ezt az órát egy amerikai tanár fogja tartani)

Töri, magyar: egy-egy vonalas füzet, csak szinten tartás lesz. Magyarból inkább csak szövegértést, töriből pedig az őskor és az ókor érdekesebb részeit veszitek majd át.

Matek: egy négyzetrácsos füzet kell, az általános iskolás dolgokat fogjátok átismételni, új dolgot nem fogtok tanulni.

Ezenkívül lesz még infód, tesid, ofőd és azt hiszem ennyi.

Tesire lehet venni osztálypólót (minden osztálynak más-más színű) és a legtöbben abban vannak + (fekete) gatya (ha nem abban a pólóban vagy akkor jó egy sima fehér is)

Ja és a 9.Kny mellékhatásai: egy idő után hamarabb fog eszedbe jutni néhány szó angolul,mint magyarul (pl. nálam ilyen a volleyball :D, ne kérdezd, nem tudom miért pont ez) de ez megmarad akkor is amikor "rendes" 9.-es leszel, ugye a matekot angolul tanuljuk és nemrég például nem bírtam elmondani egy épkézláb MAGYAR mondatot a Thalesz tétellel kapcsolatban, mert folyamatosan az angol szavak ugrottak be. :D Illetve még annyi, hogy úgy március környékén elkezdtem angolul álmodni...(kb. kétszer, fura volt, mert volt benne egy olyan szó amiről én nem tudtam, hogy ismerem, reggel felkeltem és beírtam a google fordítóba és LÉTEZETT de ami még furább volt, hogy a jelentéséről sem derengett semmi, hogy azt valaha tanultam volna :D sajnos már nem emlékszem, hogy mi volt...:/)


Ha van valami kérdésed nyugodtan írj :)

2016. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első: oh, egy osztálytárs :D
2016. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!