Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbi tantárgyak teljesíté...

Az alábbi tantárgyak teljesítése mennyire nehéz a BME-n építőmérnöki szakon?

Figyelt kérdés

Talajmechanika, Földművek, Geológia, Hidrológia 2.

Én egy vidéki főiskolára járok ahol ezeknek a tanításával/tanáraival vannak problémák (főleg a geoteches tantárgyakkal) és mivel amúgy is tervezek majd Budapesten tölteni egy-két passzív félévet megcsinálnám ott részképzésként.

Szóval mik a követelmények és mennyire teljesíthetők ezek az órák?



2016. ápr. 10. 15:09
 1/2 anonim válasza:

Teljesíthetőek, mindegyik tárgynál kötelező a gyakorlaton való megjelenés, és mindegyik házi feladatos (talán a talajmechanika nem, ebben nem vagyok biztos).

Viszont a geológia-talajmechanika-földművek egymásra épülnek, így ez a három tárgy minimum három félév mire elvégzed őket.

Valamint a teljesíthetőség azon is múlik, hogy a jelenlegi főiskoládon a hidrológia 1-et pl. milyen minőségben tanultad, én egy másik egyetem építős szakáról mentem át a BME-re, és ennél a tárgynál jóformán két félévnyi anyagot kellett megtanulnom, mert az előző egyetemen az oktatás színvonala meglehetősen silány volt (hogy szépen fogalmazzak...)

2016. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ismerős érzés :) A geoteches tantárgyakat épp ezért akarnám máshol megcsinálni, mert nálunk annak a színvonala az kritikán aluli...

A geológiát leginkább a tanár miatt akarnám máshol csinálni az az ember is egy katasztrófa :D

A geológiát nem lehet a talajmechával párhuzamba csinálni?

2016. ápr. 10. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!