Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Műszaki Egyetem...

Budapesti Műszaki Egyetem vagy Széchenyi István Egyetem (Győr)? Melyiket érdemesebb megcélozni?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok a továbbtanulást illetően.Mindkettő felől hallottam jót és rosszat is.Azonban úgy vélem hogy a BME követelményei igencsak nagyok és a bentmaradáshoz erős kepesztés szükségeltetik,valamint a megszerzett tudásnak csak egy része igazán hasznos.Viszont azt hallottam hogy a BME-s diplomások sokkal nagyobb eséllyel kerülnek be a nagyobb multikba.Leginkább azok véleményét kérném akik a két suli közül valamelyikben végeztek.Egyébként a mechatronikai mérnöki kar érdekelne.

2016. ápr. 10. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
BME tényleg nagyon nehéz de viszont nagyon megéri!! A tudásról meg csak annyit szeretnék mondani, hogy az egyetem nem beléd tömi a tudást hanem olyan dolgokra tanít meg, ami kell ahhoz, hogy tudást tudj szerezni.Orosz László így mondta önöknek nem halat kell rakni a zsákjukba hanem megtanítani önöket halászni.(BME-Fizika 3)
2016. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem BME. Vannak elszórva tehetséges hallgatók, jó professzorok minden egyetemen, de arányait tekintve mégiscsak a BME-n van a mag, itt fordulnak elő legnagyobb arányban.


Rengeteg lehetőség, rengeteg szakirány, megalapozott tudományos, elméleti tudás.


A szakma bármelyik szelete is érdekeljen, szinte mindenre találsz jó professzort, aki mellett megtanulhatod, akár versenyfelkészítés, akár szakdolgozati konzulens, akár TDK, később Phd témavezető személyében.


Ha nem megy a BME, átmehetsz akár a győrire, vagy akár melyik másik, gyengébbe is, de később bánhatod, hogy ha megvolt a lehetőséged, miért nem a BME-t választottad, látod, hogy a legnagyobb szakmai, vagy tudományos karriert befutók zömmel a BME-n végeznek, és neked mennyivel rosszabbak az esélyeid.


Győr legfeljebb akkor, ha kimondottan az Audi érdekel, vagy közel laksz, és nem akarsz albérletben, koliban lakni Bp.-n, vagy nem az egyetem az első, pl. versenyszerűen sportolsz mellette, vagy dolgozol, mert magadat tartod el.

2016. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Győrt ajánlom. Mondjuk, ha be tudsz jutni BME-n mechatronikára (451-6 pont körül), akkor akár azt is.
2016. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!