Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezekről a gimikről vélemény?

Ezekről a gimikről vélemény?

Figyelt kérdés

E gimnáziumok közt filózom, kíváncsi vagyok a Ti véleményeitekre: Kürt Alapítványi Gimnázium, Xántos János Kéttannyelvű Gimnázium, BME Gimnázium, Közgazdasági Politechnikum. Kérdéseim:

- Magasak a követelmények?

-Jó a közösség?

- Jók a tanárok?

- Mekkora hangsúly van a nyelvre fektetve?

- Vannak külföldi kirándulások, cserediák programok?

- Illetve a Ti személyes véleményetek bármiről a sulikkal kapcsolatban.

Nyilván elmennénk nyílt napra is ezekre a helyekre, de egy-egy oda járó ember őszinte véleménye azért segítene. :) Tandíj nem gond. Előre is köszi! :)



2016. ápr. 10. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A Xantusról és a Poliról tudok bővebben mesélni. A BMEt annyira nem ismerem, csak hallottam róla, a Kürtről pedig ezt a hírt: [link] hallottam... Nem túl bizalomgerjesztő..
2016. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval Xantus:

- Követelmények: nem magasak, 4,00 átlag + 50 központi körül már tárt karokkal várnak (persze pénz is kell)

- Közösség: nem jó sajnos, sok a sznob, a cicababa, klikkes, széthúzó közössége van :/

- Nyelvek: A hangsúly nagyon a nyelven van, az első nyelvet biztosan tökéletesen megtanulod, azt keményen nyomják, viszont a második nyelvet szinte egyáltalán nem tanulod meg. De persze attól is függ, milyen tanárokat fogsz ki.

- Nemzetközi kapcsolatok: Erasmus + program, Comenius Program, Leonardo Program; külföldi tanulmányutakról és diákcserékről nem sokat tudok.

- Személyes vélemény: Nem nagyon mennék a Xantusba, az angolon kívül minden más tárgy oktatása gyenge, rossz a közösség, sok embert hallok, hogy elmegy onnan, mert a nyílt napon odaédesgetik minden jó finomsággal, de a füstje nagyobb, mint a lángja.

2016. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Poli:

- Követelmények: Itt se magasak annyira, picit magasabbak a Xantusnál. 4,00 feletti átlag + 60 körüli központi a minimum (ja és jó szóbeli, ez a Xantusnál is fontos!)

- Közösség: Sokkal jobb, mint a Xantusban, nincsenek akkora széthúzások, mindenki meg tudja találni a saját társaságát, sok a szakkör is.

- Nyelvi képzés: itt mindkét nyelvet jól megtanulod, a nyelvi előkészítő év nagyon is rásegít az egészre

- Külföldi utakról nem tudok nagyon mit mondani

- Saját vélemény: inkább mennék ide, mint a Xantusba, sokkal jobbakat hallottam róla


[link] Ez még segíthet

2016. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En annyit tudok momdani h az egyik osztalytarsam volt ebben az evben a KAGban nyilt napon es nagyon tetszett neki. A tanarok nagyon jo fejek es segitokeszek:). Sokat viccelodnek. A diakok nagyon osszetartanak mert ugy nem tul sokan jarnak oda. Mindenki ismer mindenkit:) az epulet is eleg szep:) szoval az osztalytarsam elmondottjai alapjan en csak ajanlani tudom:)
2016. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!