Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László Gimnázium és...

Szent László Gimnázium és tömkom szakkal kapcsolatos kérdések. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Szent László gimit néztem ki magamnak, mint "álomsulit". Azon belül is a tömegkommunikáció szak érdekelne. Ha tudsz bármi infót a suliról vagy a szakról, kérlek, írd le. Köszönöm. :)

Pár kérdés, amire érdekelnek a válaszok:

- Hogy néz ki az épület? Hány szintes, hogy helyezkednek el a termek?

- Milyen a közösség? Kedvesek a tanárok?

- Nehéz suli?

- Milyen programok vannak?


Tömkommal kapcs. kérdések:

- Mennyire nehéz ez a szak?

- Milyen a tanterv? (Mit veszünk kilencedikben, tizedikben, stb.?)

- Ha nem ezen a területen akarnék végül elhelyezkedni, akkor is hasznos ez a szak?

- Azt olvastam, hogy bármikor hívhatnak forgatásokra. Mennyire igaz ez?


Nagyon köszönöm, ha válaszoltok, akár egy kérdésre is! Nem csak tömkomosok válaszát várom, mások is írhatnak. ;)



2016. ápr. 11. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

Itt találsz bővebb infót. A konkrét kérdéseidre pedig megpróbálok válaszolni.


- Épület: A termek elhelyezkedéséről nem tudok beszélni, de tudtommal 3 szintes, és jól felszereltek a termek. Nekem mindig is varázslatosnak tűnt kívülről, bár páran mondták, hogy talán lepukkant, nem tudom, nekem tetszett anno.

- közösség: nagyon jóó! Sok a diákprogram, nincs annyi klikkesedés, mindenki megtalálja a saját társaságát. A tanárok nagyon kedvesek, segítőkészek.

- nehézség: Annyira nem nehéz suli, persze vannak hetek, mikor többet kell tanulni (pl. amikor egy héten több témazáró van), de van amikor lazulás van, és semmi sem történik.

- Programok: osztálykirándulások, Népmese mondó verseny, Nemzetközi sporttalálkozó, megemlékezések, Spanyol nyelvű kultúrák napja, gólyabál, karácsonyi jótékonysági vásár, Prózamondó és szavaló verseny, Mikulás ünnepség, Adventi kirándulás (Bécsben) stb., többet itt olvashatsz: [link] ---> iskolai élet --->"Programok a 2015/2016-os tanévben"

- Nem nehéz szak a tömkom, sőt :) Az olasz a nehéz, meg a matek. De a tömkom kifejezetten könnyűnek mondható.

- A tanterv az országos tantervtől nem eltérő, ugyanazt veszitek, mint más kilencedikesek (földrajz: kőzetek, földtörténet, térképészet; töri: görögök, Róma, ember kialakulása, források; magyar: ókor: Iliász & Odüsszeia, Antigoné/Oidipusz, középkor: Dante: Isteni színjáték, Shakespeare, lovagi költészet; matek: halmazok, algebra, síkgeometria, térgeometria, számelmélet stb.; szóval ilyeneket)

- Igen, akkor is hasznos mindenképpen, mert a nyelvi előészítő felvisz egy szintre a nyelvből, és azzal már tudsz kezdeni valamit mindenképpen.

- Szerintem nem igaz ez a forgatásos dolog :S Biztos felhívják a diákok figyelmét egyes filmes pályázatokra, de szerintem eddig terjed ki, biztosan nem mennek stábok a suliba :/

2016. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia! Az előző válaszoló is jókat írt, bár van, amibe belekötnék, mint tömkomos :)

Szerelmes vagyok az épületbe, szerintem gyönyörű, és amúgy is a szívem csücske minden, ami szecessziós. Bent vannak "boxok", ahová le tudsz ülni, a cuccokat egy ketrecszerűségbe tudod bezárni napközbenre (minden osztálynak jut egy ilyen, fiúknak és lányoknak külön). Három szintes, plusz a pince és a padlás (ide csak a tömkomosok járhatnak fel). A suli utcára néző oldalán a legtöbb emeleten nincs terem. Az udvar nemrég lett felújítva. Van egy tornacsarnok, egy tornaterem, és egy tükrös kis tornaterem, büfé. A másik helyi gimi, a Zrínyi tanulói mondjuk azt hangoztatják, hogy ijesztően sötét van bent, de én inkább hangulatosnak mondanám azt a félhomályt, ami az aulában uralkodik. A folyosók, lépcsők szélesek, az egész épületre jellemző, hogy tágas és szellős (kivéve a padlás :D). Egyáltalán nem lepukkant, és jut eszembe, a mosdók is elég jó állapotban vannak.


Tuti találsz itt neked való társaságot, főleg, hogy például a nyelvóra vegyes csoportokban van, így tudsz barátkozni az évfolyamtársaiddal is, ha az osztályodon belül nem találnád meg a számításaidat. Mondjuk ez tömkomon még kiterjedtebb, mert ott az egész tagozattal kapcsolatba kerülsz, a 11. osztályosokkal éppúgy, mint a gólyákkal. Szeretem az itteni tanárok többségét, szerintem felkészültek és empatikusak (már aki). Ha tömkomra jössz, órán kívül is sokat kell majd beszélgetned velük, mert riportoztatnod kell majd őket mindenféléről, de már hozzászoktak :)


Nyühü. Szerintem nehéz, de hát kinek mi.

Az előző válaszoló nagyon szépen leírta őket, de amit kiemelnék, azok a következők:

- első év: gólyabál (erre kb. két hónapig fogtok készülni)

- második év: UNESCO (ez idén márciusban volt, az évfolyamunkon lévő osztályoknak egy választott országot kellett bemutatni színpadi produkció keretében)

- harmadik év: kampány (úristen, ezt nem igazán tudom elmagyarázni... hmmm, kicsit olyan, mintha minden 11-es osztály csinálna egy saját, tematizált farsangot... egyszerre :D)


Hát, most k*rvára el foglak keseríteni, de a tömkom a legnehezebb szak az iskolában. Most ezzel nem a többi szakot szólom le, sőt (pl. a bioszosoknál meghalnék, mert ami a természettudományokat illeti, sötétben tapogatódzom - de hát nem is bioszra mentem). Ami itt gondot jelent, az az időhiány. Ott van az alapelvárás, hogy teljesíts jól egy relatíve erős gimiben; erre még rájön az, hogy végezd el azokat a feladatokat, amiket tömkomon meg kell csinálnod. (Ohh, a forgatásokról nem is szólva. Édes, drága forgatások.) Pl. cikkeket kell írnod, fotósorozatokat készítened, riportokat felvenned és megvágnod, a második évben bejön a kisfilm, animációs film, kameravizsga, meg a tévés anyag vágása, a rádiózás, harmadikban a riporterkedés, stb. Van, hogy a tömkom miatt nyolc-kilenc körül indulok haza a suliból. Szóval ezért nehéz, mert egyszerűen rád zuhannak a feladatok, te meg azt se tudod hirtelen, melyikhez kapj először.


Szívesen segítenék, de arra sem emlékszem, hogy tegnap mi volt, nemhogy tavaly :D Az rémlik, hogy első évben rengeteg nyelvóránk volt (első és második nyelv, ez választható, lehet pl. angol, német, olasz, francia, spanyol, meg amúgy van a suliban japán szakkör). Volt tavaly tanulásmódszertanunk, magyarunk, matekunk, énekünk, tömkomunk, infónk, de nem volt se fizika, se kémia (földrajz és biosz még mindig nincs), se rajz.


Hasznos szerintem, mert önállóságra nevel, ugyanis ezeket a bizonyos forgatásokat majd neked kell megszervezned a harmadik évben. Megtanulsz jól kommunikálni az emberekkel, oldja a szorongásodat idegenekkel szemben, egy csomó helyre bejutsz, ahová egyébként nem lenne esélyed. És emiatt, hogy kapcsolatba kerülsz a sulin belül és kívül is rengeteg emberrel, iszonyat sok ismerősöd lesz, ami ugye sose hátrány, mert sok barát=sok lehetőség :)


Hogy mennyire igaz? Lel, 100%-ban. Engem egyszer reggel háromnegyed hatkor hívtak, hogy ugyan, legyek már a sulinál hétkor, mert megyünk forgatni. Van, hogy éjfélig (ha nem hajnalig) forgatsz, például, mikor egy színházban vesztek fel egy műsort. Havonta kábé négyszer mész forgatni.

Első évben még asszisztens leszel, ekkor cipeled a lámpát, statívot, és teljesíted, amit az idősebbek kérnek :D Például egy kiállításon hozod utánuk a kabátjukat, hogy ők tudjanak haladni a kamerával, stb.

Második évben operatőr leszel, ilyenkor a statívon kívül mást nem kell cipelned, de ha akarod, akár azt is lepasszolhatod az asszisztensnek. Vágóképezned kell a forgatási helyszíneken, felvenni a riportert, stb.

Harmadikban már te szervezed a forgatásokat, te beszéled le a riportalannyal a találkozó időpontját, te nézed ki, mikor és hol legyen a felvétel.

Ezeknek a felvételeknek csütörtökönként szokott lenni az összejátszása, mikor kb. 15 fő összerak belőle egy szép, háromnegyed órás műsort a ZTV számára. Ez általában nem szokott sokáig tartani, egy-két óra alatt megvan, de volt már olyan, hogy négy órán keresztül ott voltunk. Suli után. Hétköznap. Másnap nulladikom volt. *nosztalgikus mosoly*


Hogyha lenne még kérdésed, írj! Konkrétumra szerintem fogok tudni válaszolni, csak ezzel a "sűrítsük-bele-a-sulit-fél-oldalba"-dologgal bajban vagyok. A tömkom kapcsán is sok dolog van, amit nem írtam le, mert nem tudom megfelelően elmagyarázni :D

2016. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!