Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van a tanárnak joga ahhoz,...

Van a tanárnak joga ahhoz, hogy a pót kisérettségi időpontját egy nappal a kijelölt dátum előtt jelentse be?

Figyelt kérdés
10-es tanuló vagyok és bizonyos okok miatt nem tudtam a magyar kisérettségimen megjelenni. Nos természetesen ezt be kell pótolnom, de a tanárom előtte való nap tájékoztatott engem és másik 4 tanulót arról, hogy a kisérettségi pótlása másnap lesz. Egyáltalán nem értem "fair"-nek hogy egyik napról a másikra ezt csak úgy kijelentse és precíz felkészülést várjon tőlünk el. Mihamarabb szükségem lenne a válaszokra amiket előre is köszönök.

2016. ápr. 12. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az a kisérettségi?
2016. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyan olyan apropó alapján történik mint a rendes érettségi, csak nem teljeskörű tudással. Csupán a tételek feléről kell beszámolnuk, azaz arról amit eddig tanultunk...
2016. ápr. 12. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
hát szerintem úgy van vele, hogy így is kaptál haladékot, amit felhasználhattál a felkészülésre. És ezeket már alapból tudnod kellene, így szerintem nincs ezzel semmi probléma.
2016. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van.
2016. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésből még azt feltételeztem, hogy az lesz a problémád, hogy nem gondol arra, hogy másnapra már van valami sürgős elintéznivaló, vagy hasonló. Értem én, hogy nem tudtál megjelenni a kisérettségiden, de ugyanúgy megvolt az a felkészülési időd, mint a többieknek, gondolom nem a pótlás előtt egy nappal tudtad meg azt is, hogy lesz ilyened, ezért ha arra játszottál, hogy neked majd még van egy csomó időd, és majd akkor bepótolod, amikor éppen kedved tartja, de a tanárnak akkor is kötelessége minimum 1 héttel előre szólni, hát..Azt hiszem megérdemled a pofára esést, hidd el, lesznek még nagyobb problémáid is az életben ennél.
2016. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem pedig teljesen rendben van a dolog. Már a rendes vizsgára fel kellett volna készülnötök, még így is kaptatok pár plusz napot a többiekhez képest.


20/F

2016. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy vizsgára fel kell készülni lélekben is, nem lehet egyik napról a másikra bejelenteni egy vizsgát. Azt akarta hogy ne teljesítés jól, ezért szervezte így. Jelentsd az igazgatónak. Elképesztő, hogy mennyire rosszindulatúak ezek a mocsok tanárok. Mivel tüntetésen nem érik el a fizetésemelést, a gyerekeken állnak bosszút.
2016. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: mert az fair, hogy nekik öten több idejük volt készülni?
2016. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy kinek mennyi ideje van készülni, érettségi az érettségi. Aki egy év múlva érettségizik, annak egy évvel több ideje van felkészülni, na és? Lényeg hogy a vizsga időpontját előre tudni kell.
2016. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!