Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi rangsorolás?

Egyetemi felvételi rangsorolás?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy tegyük fel, hogy én első helyre jelentkeztem egy adott szakra egy barátnőmmel. Mindkettőnknek 402 pontja van, viszont én első helyen jelöltem meg az adott szakot, ő pedig a második helyen. Akkor mit vesznek figyelembe ilyen esetben? Engem mert én jelöltem meg elsőnek, vagy őt, mert ő nem került be az első helyre?

2016. ápr. 21. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem számít a rangsorod száma. Sem előnyt, sem hátrányt nem élvezel. Ha túl sok 402 pontos van és pont mondjuk a felénél telne meg a keretszám, akkor egyiket se veszik fel. (Tehát van 403 pontig mondjuk 75/80 ember és mondjuk 402 ponttal 10 jelentkező, akkor inkább egyik se jut be.)
2016. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válasz leírta a lényeget.


Én annyit tennék hozzá, hogy nyilván azért van különbség aközött, hogy 1. vagy 2. helyen jelölsz meg egy egyetemet: Tegyük fel, hogy a ponthatár 402 vagy az alatt van. Te 1. helyen jelölted meg, akkor biztosan felvesznek, mehetsz oda. Ő 2. helyen jelölte meg, így nem biztos, hogy felveszik, mivel elképzelhető, hogy elérte a ponthatárt az általa megjelölt 1. helyre is, és akkor csak oda vették fel, a további helyekre már nem.

2016. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves második a végére odaírtam, hogy abban az esetben mi történik, ha ő az általa megadott első helyre nem kerül be. Köszönöm a válaszokat! :) ment a zöld
2016. ápr. 21. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!