Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 5-ös helyett 4-es lesz az...

Ha 5-ös helyett 4-es lesz az év végi jegyem matekból, hány ponttal kapok kevesebbet az egyetemi felvételimnél, mintha 5-ös lennék?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 26. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

csak -2-vel, ha ez megnyugtat, de gondolom nem annyira örülsz neki :/

úgy jön ki, hogy mondjuk 11. évfolyam 5 tantárgya együtt 25, ez 2x, így jön ki a fele, a másik fele meg a másik 25*2

így most csak 24*2=48 lesz az 50ből, de ez nem nagy rontás, és még itt egy hónap, próbálj változtatni rajta :) sok sikert :D

2016. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2.

képzeld tavaly egyik osztálytársamnak pont a matek jegyén múlott volna ,hogy nem veszik fel. vagyis kihisztizte magának a jobb jegyet. de ha nem teszi, akkor lecsúszik a felvételikor,mert ponthatáron volt.

szóval törekedj a jobb jegyre . de pl én is azt hittem,hogy pontokon fog múlni a felvételim.közben kb 60 ponttal több volt,szóval nem osztott nem szorzott volna 1-2 rosszabb jegy.

de előre nem tudhatod,ha lehet még próbálj javítani

2016. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha duplázod a két legjobb érettségidet, akkor nem számítanak a jegyek.
2016. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is hisztiztem eddig a matek tancimnal, de nagyon vaskalapos, pedig irtam egy csomo szorgalmit is... De meg van igazabol ez az utolso hetem(szombaton ballagok), uh meg kuzdeni fogok! Duplazni meg nem tudom h megerne-e, mert a tobbi jegyem 5-os!
2016. ápr. 26. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
zt nem te döntöd el, hogy duplázol-e, illetve csak kis ráhatásod van általában. A két érettségi felvételi tárgyból legyen nagyon jó az érettségid, azt ha a duplázós lesz az előnyösebb neked akkor azt számolják, ha a másik akkor azt. Amelyik jobb neked, több pontod lesz összességében azt fogják számolni.
2016. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja értem. Akkor remélem a legjobbakat! Köszi a segítséget!
2016. ápr. 26. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!