Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kéne rákeresnem, ha...

Hogyan kéne rákeresnem, ha középiskolában vagy gimnáziumban szeretném elkezdeni tanulni a pszichológiát?

Figyelt kérdés
Most vagyok hetedikes, és foglalkoztat a pszichológia. Napok óta kersek egy olyan iskolát ami tetszik, és lehet tanulni ott pszichológiát. Vagy inkább a főiskolán lenne jobb, ha elkezdeném? Tudnátok nekem segíteni? Mindegy, hogy hol van az a iskola csak lehessen ott ezt érettségi tantárgyként tanulni. Előre is nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!
2016. máj. 1. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, mert a gimis pszichológia nem fog sehova sem számítani. Pszichológia érettségi meg nem is számít be a pszichológia szakra egyetemen..
2016. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj gimibe, ott is humán vagy nyelvi tagozatra :) Nem kell külön tanulnod a pszichológia tantárgyat, ráér majd az egyetemen.
2016. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, "felesleges" középiskolában a pszichológia, mert a későbbi képzéshez úgysem számít, és nagyon felületes dolgokat tanulnak a középiskolások (már ahol van ilyen ugye). Sokkal jobban jársz, ha választasz más szempont szerint egy erős gimnáziumot, ahol nagyon jó érettségit tudsz majd írni, angolból magas szintre tudsz eljutni, mert ezekre nagy szükséged lesz a pszichológia képzésen, amit egyetemen tudsz majd tanulni, de ráérsz ezzel a részével később foglalkozni :) Hobbiból a suli mellett olvashatsz könyveket, elmehetsz pszichológiai előadásokra, rendezvényekre, az többet használ.
2016. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 8.-os vagyok, és most volt felvételi. Pszichológus szeretnék majd lenni, de igazuk van az előttem lévőknek is. Egyrészt semmi értelme, másrészt nincs olyan iskola, ami kifejezetten erre menne rá. Az osztályomban még továbbtanulási tanácsadó is volt, és ő is mondta, hogy ezt felejtsem el, így hát marad az egyetem...
2016. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!