Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat/diplomamunkánál...

Szakdolgozat/diplomamunkánál hány embertől vettetek fel adatokat a kutatáshoz?

Figyelt kérdés
Akik kvantitatív vizsgálatot végeztek, tehát kérdőívvel dolgoztak, hány fő volt az elemszámuk? Mi a minimum? Tudom, hogy egyetemenként eltérő lehet, de kíváncsi vagyok rá, hogy kinek mennyi.

2016. máj. 4. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy minimum, nagyon függ attól, mit vizsgálsz és mennyire specifikus a mintád. Én egy általános egyetemi mintán dolgoztam egyszer, ott 200 fő körül volt a minta, most viszont klinikai populációt vizsgálok, egy bizonyos betegséget, itt 70-80 főről van szó.
2016. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ápolónőkkel szeretnék kérdőívet kitöltetni, de irreálisnak tartom azt a számot, amit a konzulensem elvár.
2016. máj. 4. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit vár el a konzulensed?
2016. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként az is jó kiindulási pont lehet, ha áttekinted a szakirodalmat, hasonló témájú vagy célcsoportú kutatásoknál mennyi fővel dolgoztak.
2016. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 280 volt. Nem tudom van-e minimum.
2016. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van olyan évfolyamtársam, aki kevésbé "specifikus" csoportról ír, mégis elég neki a 100 db., mert más a konzulense, de az enyém legalább 180-at akar, de jobb lenne, ha több. Mert szerinte annyi könnyen összejön. Nem tudom, hol él ez a pasi.
2016. máj. 4. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálod a megfelelő csatornákat, amiken keresztül el tudod érni ezt a célcsoportot, akkor nem biztos, hogy olyan nehéz lesz a dolog. De ha elkezded a toborzást és az adatgyűjtést, akkor úgyis érezni fogod, mennyi esélyed van a dologra, és tudsz beszélni a konzulenseddel, el tudod neki mondani a tapasztalatait útján, hogy mennyire reális ez az általa elvárt létszám. Amúgy online kérdőív vagy papír alapú? Mert utóbbival baromi nehéz lesz, online-nal viszont szerintem összejöhet a 180 könnyen :)
2016. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ő papír alapon szeretné.
2016. máj. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!