Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem lesz emelt érettségim,...

Ha nem lesz emelt érettségim, akkor nem mehetek egyetemre? 17/l

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus,logopédus,gyógytornász,konduktor,kisgyermekgondozó,és ehhez hasonlók érdekelnek.Leginkább Pécsett,Győrben,Pesten,Kaposváron vagy Szombathelyen.

Gimibe járok,elég erősbe.Magyar emelten gondolkodtam,de mindenki lebeszélt,törit meg utálom,abból nem szeretnék emeltezni.Reál tantárgyakból meg plane nem.



2016. máj. 5. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kikötve a felvételnél, hogy ebből vagy abból emeltet várnak el, vagy mindegy miből, de 1 emeltet, akkor nem kötelező, csak legyen elég pontod. Meg mondjuk hiába van emelt ebből vagy abból, ha arra a szakra nem is az a bejutós tárgy.
2016. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezekhez nem kell. (:

Végzős óvós vagyok, ha ez elegendő bizonyíték neked :D Amúgy felvi.hu-n ha rámész az egyetemek/fősikolákra és kiválasztod azt az egyetemet, kart, szakot ami érdekel, ott vannak leírva, hogy mik kellenek hozzá (illetve kettőt kell választani). Ha van valami mellett is zárójelben egy (E)-betű, akkor azt jelenti h kell, illetve oda van írva hogy legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni, de ezekhez nem kell, csak ha a ponthatár úgy kívánja, de az óvodapedagógia nem tartozik ezek közé, de pl. a gyógypedagógia inkább.

2016. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kikötve a felvételnél, hogy ebből vagy abból emeltet várnak el, vagy mindegy miből, de 1 emeltet, akkor nem kötelező, csak legyen elég pontod. Meg mondjuk hiába van emelt ebből vagy abból, ha arra a szakra nem is az a bejutós tárgy.
2016. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Arra is kapok plusz pontot ,hogy hátrányos helyzetű vagyok,emelett a szüleimnek csak a 8 általánosuk van meg(vagy rosszul tudom?).:)
2016. máj. 5. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Én sem érettségizem semmiből emelt szinten, de úgy tudom hogy jövő évtől kötelező lesz egy legalább egy emelt szintű érettségit tenni mindenkinek
2016. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nyelvből nem gondolkoztál emelt érettsègin? Az nem töri, nem magyar és nem reál
2016. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Angolt és németet tanulok,de olyan szinten nem tanítják,hogy emletezzek belőle,különtanára meg nem futja.
2016. máj. 5. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaa értem. Amúgy emelt magyarról én is azt hallottam hogy nem nagyon ajánlják, de egyik ismerősöm 80 felettire megcsinálta tavaly, szerintem aki elég kreatív és jól tud fogalmazni annak azèrt lehet esélye megcsinálni, ráadásul màr azt hiszem 45% felett jár érte az 50 plusz pont ( persze csak ha a magyar választható az adott szakon)
2016. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd semmiről se, hogy lebeszéljenek, kivéve, ha ártanál vele valakinek esetleg. Szóval szerintem csináld meg a magyart, engem meg az álommelómról beszélt le valaki, aki amúgy meg támogatott volna benne, ezt ide most nem fejtem ki. De ne hagyjad , mert bánni fogod! Egyébként szerintem úgy is csinálhatod esetleg, hogy májusban , 12.-ben megcsinálod mindenből a középszintűt, és utána ősszel pedig valamiből emeltezel, de amiben tényleg jónak érzed magad, attól ne hagyd , hogy eltántorítsanak, mert a végén megszívhatod, és rájössz, hogy ez a te életed, még ha jószándékúak is, nem kell feltétlenül, minden esetben másokra másokra hallgatni. Ők "elvisznek önmagadtól", ne hagyd, hogy ilyen esetekben hassanak rád; ha valamit a magadénak érzel, akkor csináld, mert menni is fog, nem kéne belekapaszkodni mások kishitűségébe. Te tudd, hogy meg fogod tudni csinálni, és ne hagyd , hogy eltántorítsanak! Kérlek!!
2016. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*Vagy ősszel előrehozottan középszintűzöl belőle, és májusban nekimész az emeltnek.
2016. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!