Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne esélyem jövőre bekerülni...

Lenne esélyem jövőre bekerülni a Kolcsey Ferenc Gimi (Bp. ) francia kéttanos tagozatára?

Figyelt kérdés
Most avgyok 7.-es, hatosztályos gimibe járok, de mindenképp szeretnék elmenni innen. Az év végi átlagom 4-es lesz (tudom, hogy oda ez nem elég, de sajnos az első félévet végiglazsáltam, 3-as átlagom volt, ebben a félévben hiába vagyok majdnem kitűnő, nem tudom feljebb húzni az átlagom). Ha jövőre ugyanígy tanulok, simán leszek kitűnő. A központival szerintem nem lesz baj, már most 9.-es anyagot veszünk, az idei feladatsort átnéztem, és csak azt nem tudtam amit mé nem is vettünk. Lenne így esélyem bekerülni? Vagy sok pontot vesztettem?

2016. máj. 8. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

70-80 pontos központival simán.

Nem erős gimnázium, egyedül a nyelvoktatás színvonalas és elsősorban amiatt is mennek oda az emberek. :D

2016. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
. Szerintem lesz esélyed simán de azért én nem adnék fel egy erős iskolát. Miért akarsz elmenni? A közösség miatt? (annyit fog még változni) Szerintem csak akkor menj el, ha nem jók a tanárok, megaláznak-nekem a matektanárom ilyen, vagy ha tetszik a Kölcsey valamelyik tagozata. Egyébként én is oda akarok menni, most 10.-es vagyok. De azért a beilleszkedés elég nagy stressz, szóval szerintem tényleg csak akkor menj el, ha rosszak a tanárok, mert én azt gondolom, hogy egy osztályközösség sem tökéletes. Remélem tudtam segíteni.
2016. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, elsősorban az osztályom miatt mennék el, de a tanáeok se valami jófehek :( pl.: a biosz és a tesitanár nagyon gyűlöl (és ezt a tudtomra is adják)
2016. máj. 8. 12:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nem írtam, hogy elsősorban a nyelv és a kultúra ami érdekel
2016. máj. 8. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a Kölcseybe úgy a 4-es átlag a minimum. Azért nem kell 70-80 pontra teljesíteni, de 70 azért legyen emellett az átlag mellett :)

Szóval még bőven van esélyed, sok sikert!

2016. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huhh, köszönöm :) megkönnyebbültem :)
2016. máj. 8. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tanárnő nem jó, akkor tényleg érdemes elmenni, főleg ha még érdekel is. Szerintem egyébként nem olyan nehéz bekerülni, de én a helyzetben mindenképp a kéttannyelvű osztályba mennék, bár igaz, ott sokat is kell tanulni. De ha érdekel, tudok neked ajánlani sulikat, csak írd meg privátban milyen elképzeléseid vannak.
2016. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Igaz, engem nem a franciára, de az olasz angolra felvettek 64 ponttal és 4,8as átlaggal. Az iskola honlapján vannak statisztikák, hány ponttal jutott be idén az utolsó, és hanyadik volt a rengsorbasn.

Ha bármi kérdéesed van írj nyugodtan privátban!

2016. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!