Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy nyelvi OKTV győzelem ér...

Egy nyelvi OKTV győzelem ér annyit mint mondjuk egy matek?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy idén megnyertem a francia OKTV-t (I. kategória - azoknak akik másodnyelvesek, kb. 400-500 diák jelentkezik rá) de még sem érzem valami nagy dolognak... Szerintetek büszkének kéne lennem rá? Ér ez annyit mint mondjuk aki földrajzból, matekból vagy fizikából nyeri az OKTV-t? Vagy csak én érzem ezt olyan kardinális kérdésnek és igazából felesleges ezen gondolkozni? Egyébként egyáltalán nem érzetem nehéznek az OKTV-t pedig egy Fejér megyei "kis, vidéki" gimnáziumban tanultam meg 4 év alatt így és nem egy pesti "versenyistállóban". A fővárosiaktól elnézést, csak azért írtam így, hogy érzékeltessem a különbségeket.

Mindenkinek köszönöm, aki válaszol!



2016. máj. 9. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

A "pesti versenyistállók" általában nem a nyelvekre mennek rá, hanem alapvetően a természettudományokra, plusz a matekra.


Egyébként ha a francia felvételi tantárgyad lesz az egyetemre, akkor pontszámilag ugyanannyit ér, mint mondjuk egy matek. A különbség csak annyi, hogy matekból több ezren tanulnak, vagyis relatív mércén jobban kell teljesíteni, mint a nyelvekből. Ettől függetlenül szerintem mindenképpen legyél büszke rá, mert komoly eredményt értél el. :)

2016. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
az élethez kell a matek én túlzásba vittem. viszont, ez igen is óriási eredmény főként nem fővárosi vagy környéki vagy Pöstiként!
2016. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem a francia a felvételi tárgyam. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. máj. 15. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanolyan OKTV győzelem, mint bármelyik másik. Hallottam már egyesektől, hogy a nyelvi OKTV a többi kistestvére, de én ezt baromságnak tartom. Ugyanolyan nehéz meló rá felkészülni, mint bármelyik természettudományos tantárgyra. Különbözőek vagyunk, mindenkinek más fekszik. Szerintem ezen ne pörögj feleslegesen, örülj a többletpontnak és kész.

A pesti vs vidéki iskolákat nézve én nem feltétlen értek egyet veled. A nyelvi OKTV-ken nagy számmal vesznek részt és érnek el kimagasló eredményeket vidéki középiskolák tanulói! Az idei francia kéttannyelvű OKTV 42 fős második fordulójára 11-en a mi sulinkból érkeztek...


Én is OKTV-ztem idén franciából, csak én a kéttannyelvűsöknél :)

2016. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Ér bizony!! Legyél nagyon büszke rá. A többletpont akkor is jár, ha nem a francia a felvételi tárgyad, maximum üti az emelt(ek)ből származó pluszpontokat, és ugye csak egyszer százat tudsz érvényesíteni.


Az a tapasztalatom, hogy matekbol boldog-boldogtalan elindul, nem kell osszeesni az ezres nagysagrendu szamoktol, egyszeruen csak tobben tanulnak matekot, mint francia nyelvet.

2016. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!