Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi nehézségét...

Az érettségi nehézségét hogyan tudnád összehasonlítani egy-egy egyetemi vizsgaidőszakéval?

Figyelt kérdés
Sokan paráznak az érettségitől, meg mondják hogy széttanulják az agyukat. De ha már ettől kikészülnek,akkor mi lesz egyetemen? engem ez nagyon érdekel, köszi mindenkinek
2010. ápr. 9. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem van az egyetemen olyan nehéz vizsám ,ami nehezebb ,mint az 5 tárgyból való érettségim együtt véve.Utólag visszatekintve nem nagy szám az érettségi.
2010. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ilyenkor hogyan tudtok/tudsz rendesen felkészülni? Hiszen az érettségire tulajdonképpen 4 évig készülsz, folyamatos ismétlő dogák stb, a vizsgákra meg van egy fél éved...? Egy nap kb mennyit tanulsz a vizsgaidőszakokban?
2010. ápr. 9. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne hasonlítsad össze, mert az érettségi egyenlő egy marha nagy versennyel, ahol be kell kerülnöd az elitbe, hogy jó helyre vegyenek fel.

Ez egy olyan dolog, hogy 10 métert lefutni nem nehéz, de ha 150.000-en futtok és be kell kerülni a legjobb 5000-be, akkor már máshogy állsz a kérdéshez. :)

Nyilván az egyetem más jellegű tudást, sokszor nagyobb ismereteket követel meg, de közel sem azonos a tét a legtöbb vizsgán, mint az érettségin.

Én például utálom a versenyhelyzetet ezért az érettségit tartom nehezebb dolognak.

2010. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
itt enm az a lényeg, hogy mennyirre nehéz vagy menynire nem. Az érettségin az egész életed múlhat, ott egy kisebb hiba is sokat számíthat, míg az egyetemi vizsgákon talán nem annyira nagy a tét, mert itt nem olyan nagy a különbség egy 5ös vagy egy 4es közt. És egyébként én nem érzem nehezebbnek az egyetemet, sőt... persze egyetemfüggő a dolog.
2010. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 6 érettségi tárgyamra összesen nem tanultam annyit, mint némelyik vizsgámra:D

De sztem gyorsan át lehet állni:) 12.-ben még nyöszörögtem, hogy meg kell tanulnia 12 oldalt töriből, első zh-ra meg simán megtanultam sokkal több anyagot:)

2010. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy vizsgaidőszakot én kb az egész érettségihez tudnám hasonlítani.

Akkor az érettségi tűnik a legnehezebbnek. Aztán egyetemen beleszoksz és már visszanézve nem is fog olyan nehéznek tűnni!

2010. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!