Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi orvosira csak azok...

Pécsi orvosira csak azok járnak, akiket máshova nem vettek fel, vagy van aki direkt oda jelentkezik?

Figyelt kérdés

2016. máj. 26. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van, jöttél kiengedni megint a gőzt, mi? :)))) Már "hiányoztál".
2016. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem mindegy? Úgyis csak az SE-t tartod jónak, úgyhogy felesleges válaszolnunk.
2016. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont az előbb volt egy kérdés a sznob Sote-sokkal kapcsolatban... :)
2016. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Don't feed the troll:)
2016. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek pécsieket, akik oda járnak (mivel az van nekik közel)
2016. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy a SOTE jobb vagy nem jobb, komolyan kérdezem. Nagyon sok helyen olvastam ilyen kommenteket, hogy "hát az érettségim sz*rul sikerült, de nem baj, Pécsre úgyis felvesznek".
2016. máj. 26. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csoporttársaim háromnegyede direkt ide jentkezett. Aki a környéken lakik, annak semmi értelme elmenni máshova (hiába gondolod másképp, de a pécsi képzés színvonalas, van olyan szinten, mint a SOTE). Aki Nyugat-Magyarországról jön (Szombathely éd környéke), annak Pécs sokkal jobban megközelíthető, mint pl Budapest. Úgyhogy igen, sokan jöttünk direkt Pécsre.

Egyébként a ponthatár azért kevesebb picivel (1-2 ponttal), mint pl Szeged, mert a nyugati területek egy részét leszámítva nagyon rosszul megközelíthető város, ezért jelentkeznek ide picivel kevesebben. Lényegében, ha bárhonnan máshonnan jössz, nem tudod kikerülni Budapestet, akkor viszont logikusan inkább oda mész, nem? A Duna másik oldalát meg bőven magához vonzza Szeged és Debrecen, onnan sincs sok értelme ide jönni. Pécs vonzás körzete Baranya, Somogy, Zala és Vas megye jó esetben, sokaknak már Tolnából is jobban megéri Budapest, mint Pécs.

2016. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Pesten lakom, de voltam tavaly nyáron egy táborban, amit a PTE-ÁOK rendezett, és komoly dilemma előtt állok, mert annyira szimpatikusak és barátságosak voltak, hogy nem tudom, hogy szeretnék-e ezek után a SE-re járni, persze az lenne a logikus, mégsem tudok dönteni. De persze az is lehet, hogy a pontszámom dönt helyettem. :D
2016. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért annyira hihetetlen dolog, hogy valaki nem a SOTE-ra akar menni, hanem valamelyik vidéki egyetemre?

Anno meglett volna a pontom bármelyikre, de be sem jelöltem mást a Szegedin kívül, több okból sem.

2016. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumomból is voltak többen tavaly, akik Pécsen kívül nem is jelöltek mást, annyira tetszett nekik. :) Ha én vidéken laknék, biztos hogy a legközelebbi egyetemet választanám, az orvosi képzések színvonalában nem igazán van különbség :)
2016. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!