Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizika szóbeli érettségi?

Fizika szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fizikából közepezek idén, viszont az írásbelit elrontottam egy kicsit, ezért most a szóbelit nagyon meg kellene nyomnom. Azt szeretném kérdezni, hogy a szóbeli pontozásánál mire figyelnek elsősorban a tanárok? Mire kellene nagyon odafigyelnem? 60 pontot reálisan nézve meglehet szerezni, vagy pár pontot, azért mindig levonnak?



2016. máj. 28. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem arra figyelj, hogy a kísérletet gyorsan állítsd össze, nekem nagyon sok idő elment azzal, mert kicsit bénáztam, aztán nem maradt időm a többire felkészülni, ráadásul egy kevésbé szimpatikus témát kaptam. Meg a függvénytáblában is találd meg gyorsan a dolgokat. A tanárok nem tudom, mire figyelnek, de mintha közzé lenne téve egy lap, amin a pontozási szempontok vannak. Tőlem azért elég sokat levontak, de volt olyan tárgy, ahol maxpontot kaptam, szóval az sem lehetetlen. Hajrá!:)
2016. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy mire figyelnek elsősorban. Mindenre figyelnek. Tartalom 55 pont, a felelet felépítése és önálló kifejtése 5 pont.
2016. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amiben nem vagy biztos, vagy nem tudod pontosan, ott inkább ne mondj semmit, mert ha hülyeséget mondasz, arra egyből ugranak.

Egyébként a függvénytáblázatban tényleg nagyon sok minden benne van, ha ügyesen használod, a fele már megvan. :)

2016. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelnek leginkább (tapasztalat), hogy folyékonyan, magabiztosan beszélj, mintha előadást tartanál, és ők lennének a nézők! Ha valamit tényleg nagyon nem vágsz, próbáld kikerülni, ha rákérdeznek rákérdeznek, akkor úgy is mindegy. Ha vannak konkrét kérdések a papíron akkor azokra muszáj válaszolnod. (Én emelteztem tavaly, az nagyon jó volt.)
2016. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a kisérletre figyelj,hogy jó legyen,aztán ad elő magad,
2016. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valamelyikőtök esetleg letudná írni, hogy zajlik pontosan a szóbeli, mert nekem ne tiszta teljesen. A kísérleti eszközök például kivannak készítve, vagy nekünk kell összeválogatni őket, hogy mire van szükségünk?
2016. máj. 30. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy meg kell említeni tudósokat is. pl ha elektrót húzol akkor Ohm, Volta vagy ha machanika akkor Newton, Kepler, Galilei.. ezek már csak tényleg 1-2 pontok, de azt írtad h max kell. Én is maxot szeretnék, bár nekem nem lett oly rossz az írásbeli.. :)
2016. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Őket természetesen említeni fogom. Ahol tudok ott ki fogok térni a kapcsolódó tudósokra. :)
2016. máj. 31. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:

nekünk számozott tálcákon adták oda a megfelelő tételhez a kísérleti eszközöket, a függvénytáblát meg elvehettük egy asztalról magunknak, én a biztonság kedvéért sárgát is meg fehéret is magamhoz vettem.

a húzott lapra meg mintha fel lettek volna írva a fontosabb dolgok, tételek, amikről mesélni kellett, de erre már nem nagyon emlékszem

2016. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!