Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A záróvizsga követelmények...

A záróvizsga követelmények miért nem ugyanolyanok minden szakon?

Figyelt kérdés

Pl Nálunk egyetemen BTK-n a legtöbb szakon a záróvizsga csak szakdolgozatvédésből áll. Ahol van valami ott is kb 10-15 tételt kell megtanulni és ennyi. Eddig akiket ismertem a többségének nem volt.


Ellenben pl nálunk a szakdolgozatvédés mellet az elmúlt évek tárgyainak kb 2/3-ából van 40 tétel és azokból kapunk kettőt. Az emberek kb 30%-a bukik ZV-n.


2016. máj. 28. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk 25 tételből kellett 1-et húzni. (Viszont nemigen buktattak - akkor már...) Csak védés záróvizsga gyanánt, az azért elég komolytalan:S
2016. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk nálunk az is olyan hülyeség, hogy nincs húzás. Hanem a tanárok döntik el ki mit kap.
2016. máj. 28. 15:02
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem is hallottam még olyat, hogy csak a szakdogavédésből áll a ZV. Nem tudom miért lehet ez így, de nem lehetnek valami nagyon komoly szakok, ha ennyivel letudják a dolgot.

Én pénzügy-számvitelen végeztem és volt 30 számvitelhez kapcsolódó tétel meg 30 egyéb tárgyakból, mindkettőből egyet-egyet kellett húzni és a számvitel miatt nálunk is hatalmas buktatás volt. Gazdasági, mérnöki, infós végzettségű ismerőseim vannak, a legtöbbnél 40-60 tétel volt. Tényleg elég komolytalannak hangzik, hogy némely szakokon meg csak szakdoga védés kell. Ez így szívás most, hogy a többi BTKs szaknál alig kell valamit produkálni ZVn, de átlagban ennél tényleg többet szoktak számon kérni, mint azoknál ahol 10-15 tétel van vagy ennyi se.

2016. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Ebből is látszik, hogy ezek a bölcsész-féle képzések micsoda színvonaltalanok, silányak és selejtesek. Nem véletlen lehet Dunát rekeszteni azokkal, akik ilyen képzést csináltak, hiszen bárki végig tud bulizgatni néhány évet, hogy aztán kapjon egy keménytáblás toalettpapírt...

Az ilyen helyeket már rég be kellett volna zárni.


Minőségi, igényes egyetemeken meg van határozva, hány kreditpontnak megfelelően záróvizsga tárgyakat kell választani.

Ezekből a tárgyakból a védés mellett külön-külön vizsgát kell tenni.


Bizonyára csak nagyon alárendelt, hitvány Intézmény engedheti meg magának, hogy a záróvizsgát követelmények nélkül tartja meg.

2016. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Corvinuson sincs... Legalább is alapképzésen.
2016. máj. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a vicces hogy nálunk az egyetemen a földrajz pl BTK-s szak volt. Nem is volt tétel ZV-n, csak szakdogavédés. Ahogy átkerült hozzánk TTIK-ra máris bevezették hogy jó pár tételt meg kell tanulni és lefelelni.
2016. máj. 29. 00:58
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok: ELTE pszichológián a zv-n már csak védés van, mert ott pl. van programzáróvizsga, ami a választott szakirány záróvizsgája, az abszolválás feltétele, szóval tényleg teljesen változó, hogy hogyan oldják meg, még egy egytemen/karon belül is mindenféle változat létezik.
2016. máj. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell egyfolytában azon háborogni, hogy másnak mennyivel könnyebb? Ha ennyire zavar, menj olyan szakra és élvezd, hogy milyen könnyű.

Nálunk pl. tételek sem voltak, a 6 év anyagából BÁRMIT kérdezhettek, emellett volt gyakorlati vizsga és írásbeli is, a szakdolgozat megvédése mellett. Mégse nyafogtam, hogy másnak mennyire könnyű...kit érdekel? Ezt választottam, ezt kell megcsinálni, kész.

2016. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem nyafogásnak vettem a kérdést, szerintem is elvárható lenne, hogy legalább azonos szakokon azonos zv követelmények legyenek, ha már ugye a felvételit egységesítették, de ez van. Ráadásul a diploma is "egységes" lesz, az más kérdés, hogy a munkáltatók hogyan és milyen szempontok alapján ítélik meg az adott intézményből kikerülőket.
2016. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!