Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden óvodában pizsamába...

Minden óvodában pizsamába öltöztetik a gyerekeket a délutáni alváshoz? Mikor kezdődött ez?

Figyelt kérdés

Mert a 60-70-es években egyszerűen a ruhánkban aludtunk, hiszen az csak szundítás.

Volt kispárna, meg kispléd, de hálóruha meg ágynemű az nem.

Hiszen nem is mosakszunk a délutáni alvás előtt -vagy igen?- , akkor hogyan lehet pizsamát venni?


Amikor hétvégén mi magunk alszunk délután, mi sem öltözünk át, vagy lehet, hogy más igen? Csak úgy, a ruhánkban ledőlünk, szundítani egyet.



2016. máj. 29. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:

'98-tól 2002-ig jártam óvodába, és úgy emlékszem, h mi is átöltöztünk ilyenkor.

" akkor hogyan lehet pizsamát venni? " hát hogyan.. fogod magad és felveszed.. nem értem mi a probléma ezzel..

2016. máj. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az évek nem biztos, h pontosak.. Szerintem 3-évesen kezdtem el járni, és biztos, h 2002-ben kezdtem az általánost, de vmi nem stimmel, mert akkor elvileg 4 évig jártam óvodába..xd na mindegy, valahogy kb akkoriban.. :D
2016. máj. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodtam rajta, mert hálóruhát tisztálkodás, mosakodás, fürdés után szokás venni. De arról nem írt senki, hogy mosakodtak volna, csak, hogy átöltöztek.
2016. máj. 29. 01:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem öltöznek át a gyerekek pizsamába, mondjuk én el is hozom az enyémet ebéd után..
2016. máj. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is 2002-ben végeztem az ovival és 4 évet jártam :) Homályosak az emlékeim, egyszer úgy emlékszek, hogy átöltöztünk, egyszer meg úgy, hogy nem.

Most tisztán látom magam előtt a kempinágyon heverő pizsamámat, úgyhogy majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy mi is átöltöztünk.

A családban sok a kisgyerek, nem öltöztetik át őket otthon pizsibe délután, de általában póló+bugyiban alszanak, a koszos nadrágot leveszik róluk. Én is szoktam szundítani, de csakis otthoni ruhában.

2016. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi sem oltoztunk at soha. Egyszeruen csak lepihentunk abban,amiben voltunk.(2003-2007 kozott voltam ovis)
2016. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1996-tól voltam ovis, mi sem öltöztünk át.
2016. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

9.21


De hát mitől lenne koszos a ruhája a gyereknek? Csak bent játszik, nem? Ha kimennek, átöltöznek, főleg, ha kint játszás közben homokos vagy földes lesz. Vagy esik az eső és vizes. A cipőt és átveszik biztos.

2016. máj. 29. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!