Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdaságinformatikus alapkép...

A gazdaságinformatikus alapképzés mennyire büfészak?

Figyelt kérdés
érdemes lenne belevágnom? mennyire nehéz 1-10-ig?
2016. máj. 31. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem nem erdemes elvegezni. Menj inkabb egy gazdasagi szakra vagy programozonak. :)
2016. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Nagyon büfé. Sem gazdaságból, sem informatikából nem szerzel olyan szintű tudást, amivel szívesen alkalmaznának a cégek.
2016. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Nem büfészak, mert azért elég nehéz. Pontozni nem tudom, kinek mi a nehéz, de azért sok benne a matek és a programozás, ami ha kevésbé megy akkor bőven 10 feletti pontot, kapna, de pl. aki proginfón van, annak kb. 5ös nehézségű lenne. Tényleg könnyebb elhelyezkedni, ha inkább gazdasági vagy infós pályára mész és nem erre a kevertre.
2016. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Ilyenkor nem bírom elképzelni, hogy tűzoltók esetleg ácsok vag orvosok válaszolgatnak itt, de fingotok nincs arról mit beszéltek, valszeg a közelében nem voltatok informatikai képzésnek. A három infós szak tantervének a törzse konkrétan megegyezik szinte bármelyik egyetemen, kb. ugyanazt a matekot és alap infós tárgyakat tanulják mindenhol. A kisebb eltérés nyilván már a szakok nevéből leszűrhető. Egyébként még a választható szakirányaik is megegyeznek sok helyen.


Egy átlag IT-s állásnál meg kb. teljesen mindegy melyiket végzed, kizárólag a szaktudásodat fogják nézni. Nyilván vannak szakspecifikus helyek, és olyan is, ahol ez a szak előny.

2016. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Voltam infós szak közelében, gazinfón kezdtem. 2 év után váltottam mert nem tetszett. Az hogy a törzsanyag megegyezik oké, részben, de a gazdinfónak a felét gazdasági tárgyak teszik ki, kevesebb matekos/programozós tárgy volt a mintatantervemben, mint annak aki proginfón vagy mérnökinfón tanult. A legtöbb ismerősöm aki végigcsinálta olyan munkahelyen kötött ki ahova bármelyik közgazdász diplomást fel vennék, nem nagyon helyezkedtek el IT területén, így meg elég felesleges volt a sok infós tárgy. Akik meg mégis ITn vannak meg nem igazán könyvelnek vagy használják a gazdaságis tudásukat. Én ezért tartom feleslegesnek ezt a szakot, akkor menjen az egyik irányba és azon belül legyen egy mélyebb tudása.
2016. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hozzászólást az első két válaszoróra írtam főleg, mert az teljesen sötétség amit írtak. Ilyeneket meg nagyon nem kéne, mert úgy befolyásolják valakinek a pályaválasztását, hogy lövésük sincs az egészről csak ideböfögtek valamit.


Az egyetem ad egy alap készséget, mély tudást adott területen senki nem az egyetemen szerez, hanem önszorgalomból és a munkatapasztalatokból. Ismerek baromi jó programozókat akik gazdinfón végeztek, és ismerek mérnökinfóst aki kint fuvarozik angliában mert képtelen volt elhelyezkedni. Csakhogy én ennyiből nem általánosítok.


Amiket írtál meg nem valami jó érvek, mert ennyi erővel a programozóként elhelyzkedettek közül hányan használnak integrálást/deriválást, nahát tiszta fölösleges volt az a sok matek, ez kb. ilyen érv :D


Szerintem egyáltalá nem fölösleges a szak, és bizonyos munkakörök között ég és föld különbség van. Ismerek olyan végzettet akik könyveléshez segédletes szoftvereket fejlesztenek, élből előny volt a szak.


Ha ez büfé akkor már minden az, bár ezt a kifejezést leginkább a műszaki menedzserek meg a hasonló semmilyen képzést végzettek szeretik leginkább dobálni, mert már az emberek szerint minden büfé amivel egy szerencsétlen ismerős nem tudott elhelyezkedni.

2016. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!