Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus gazdálkodási és...

Corvinus gazdálkodási és menedzsment szak ponthatár?

Figyelt kérdés
Idén levitték a ponthatárokat 448-ra ezen a szakon. Mennyi az esélye hogy emelkedni fog? Továbbá a kereskedelem és marketing szaknak 449 a ponthatára. Ez is emelkedhet? Az a baj, hogy rengetegen jelentkeztek, és állítólag nagyon jól sikerültek az érettségik... Megérzések, tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Hasznos válaszokért jár a plusz!:)
2016. máj. 31. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is éppen ezen gondolkodom, csak remélni tudom, hogy nem viszik feljebb a ponthatárt, mert így is éppenhogy meglesz a pontom, ha minden jól megy. Egyébként nekem sajnos az a megérzésem, hogy mivel gazdmenre jelentkeznek legtöbben, a Corvinuson fog pár pontot emelkedni a határ, főleg, ha valóban jobban sikerültek az érettségik, mert nagyon alacsony az előző évekéhez képest.
2016. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem is ha ugyanennyi maradna, akkor meglenne, mert max 448 pontot tudok összeszedni.

De az, hogy kb 400-an, ha nem többen jelentkeztek... szerintem nagyon sok mindenkinek bőven 450 felett lesz a pontja. :/

2016. jún. 1. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:
1361-en jelentkeztek gazdmenre a Corvinuson, ebből majdnem 500-an első helyen. Épp az előbb változtattam meg a sorrendet, és tettem első helyre a gazdmen államit, mert az ng esélytelen, szép próbálkozás volt :D Egyébként nekem írásbelik alapján 443 pontom van, és nagyon nagy csoda lesz, ha elérek mondjuk 449-et és fel is vesznek... Kíváncsi vagyok, reménykedem, de nem soke sélyt látok rá :( De sok sikert neked (is)!
2016. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ng volt első helyen :D nem tudom mit hittem. Na, mindegy. És ha nem sikerül, akkor mi a terved? Amúgy köszi, sok sikert neked is! :)
2016. jún. 1. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:

ha nem jön össze a Corvinus, a BME-re megyek ng-re, de azt is el tudom képzelni, hogy halasztok, újraérettségizem angolból és megpróbálom újra, mert mindenképp a Corvinusra szeretnék menni, az az álmom :)


egyébként, ha fizetősre bekerülök a Corvinuson, akkor is újraérettségizem valamiből, hogy meglegyenek a pontjaim, és jelentkezem államira, elvileg elismerik a teljesített évet, és folytathatom államin

2016. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ugyanígy tervezem én is. És ha fizetősre mennél, diákhitelt vennél fel?

Amúgy nekem németből kéne újraérettségiznem, 78%os lett, és az nagyon nem elég.. neked előreláthatólag hány pontod lesz?

2016. jún. 2. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem is angolból, 78% lett. fogalmam sincs mennyi lesz végül, kb esélytelennek látom, hogy javítsak, alig készültem az emelt szóbelikre (töri és angol), 440 körül lesz szerintem, de akkor jövőre már nem kell sok az államihoz :D
2016. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én készülgettem, de most úgy elment tőle a kedvem... :D Te mikor szóbelizel?
2016. jún. 2. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Szombaton lesz az angolom, kedden pedig a töri. Egyébként lehet hogy veszek fel diákhitel2-t az első évre, nem szeretném a tandíjjal terhelni a szüleimet, így is elég sok kiadás lesz. :(
2016. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak ügyesen! A töri nekem is kedden lesz. 1 évre még nem vészes a diákhitel, én is veszek fel. :)
2016. jún. 2. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!