Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Romániából lehet Debreceni...

Romániából lehet Debreceni gimnáziumba menni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy romániai kisvárosban élek, és 7. osztályos vagyok, lány. Elég sok kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy van-e esélyem magyarországra menni középiskolába? Debrecent szemeltem ki, mert ez közelebb van. Magyarországon van olyan a gimikben, mint itt (legalábbis a mi városunkba van ilye)mint pl. matek-infó, biokémia, humán? A matekinfó és biokémia szerintem egyértelmű, a humán pedig nyelvek(magyar, román, latin, stb). Vannak ilyen szakok Magyarországon? Ha vannak, Debrecenben melyik gimibe tudnék menni magyar és angollal? Szeretem a magyart, agolul is meg akarok tanulni jobban saját módszerekkel,szeretek írni történeteket, fogalmazásokat, imádok olvasni, és könyvtáros akarok lenni. Hova érdemes mennem? Debrecenben van lehetőségem rá, hogy magyart és angolt tanuljak? Nyugodtan kérdezzetek, hogy ha pontosabb leírás kellene a jegyeimről, és hogy milyen tanuló vagyok.

2016. máj. 31. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Még mielőtt mindenki hetet-havat összehord: Nyugodtan kérdezz rá szakembereknél, aki biztos hogy sok segítséget, tanácsot tudnak adni, ismerik a helyi viszonyokat:

[link]

2016. jún. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Annyiban tudok segíteni, hogy a Refiben többen is tanulnak a határon túlról. Szóval ez a része szerintem okés.
2016. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Szent Jozsefben is vannak hatarontuliak.
2016. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami fontos szempont, hogy van-e magyar allampolgarsagod. Ha van, akkor eleg sima ugy. Ha nincs, annak is van modja, de azt nem tudom pontosan. Jo otlet hivatalos szervtol erdeklodni, de ha van kiszemelt iskola, ok is tudnak majd segiteni valoszinu. Arra figyelj majd hogy ne csussz le a felveteli hataridorol (2017 januar).
2016. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!