Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Színház- és Filmművészeti...

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen a filmrendezői szakon mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Illetve aki volt felvételin vagy fel is vették el tudná mondani hogy ment? Úgy tudom műveltségi tesztek is vannak, arra hogyan tudnék felkészülni? (Tudom, hogy ez hülye kérdés, de kulturális analfabétának érzem magam néha, biztos vannak olyan szakirodalmak, könyvek, folyóiratok, amikből azért lehetne tájékozódni.)

2016. jún. 1. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi, hogy érdemben nem tudok hozzá szólni a kérdésedhez, mert én nem jelentkeztem, úgyhogy nem tudom, hogy működik, de azt elmondhatom, hogy kb. egy éve még én is akartam jelentkezni, de aztán utána néztem, és meggondoltam magam, mert egy részt, a suliban nem fogják megtanítani azt, hogy hogy legyél rendező, ahhoz inkább az kell, hogy tájékozott légy (hozzád hasonlóan én is kulturális analfabétának tartom magam) a filmekben, könyvekkel kapcsolatban, forgatókönyv írásban. Szerintem erre érdemes rágyúrni, úgyhogy ha most állsz a továbbtanulás előtt, akkor szerintem menj média szakra, annak szerintem nagyob hasznát vennéd, illetve ha végképp filmrendezőire szeretnél menni, akkor javaslom, hogy külföldön próbáld meg. Tudom, hogy drágább, de magyar filmrendezőként nem sokra jutnál és hidd el, hosszú távon jobban megéri, ha tényleg az akarsz lenni. Amit én ajánlani tudok, az mindenképp az UK, illetve esetleg még Prágában a FAMU művészeti iskola (angol nyelvű).


Remélem valamennyire hasznosnak találod, amit írtam, és bocsi, hogy nem tudtam a kérdésedre válaszolni. :)

2016. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!