Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni TÁG-ban mennyi...

A debreceni TÁG-ban mennyi idő marad délután a tanuláson kívül?

Figyelt kérdés

Sokaktól azt hallottam hogy rengeteget kell tanulni. Szerintem ez attól is függ hogy mennyire figyel valaki órákon. Jól tanítanak a tanárok? Hallottam már jót is rosszat is. Egy jó pár éve azt terveztem hogy oda akarok menni, de mostanában mondták hogy nagyon megbánták hogy oda jelentkeztek. És én kezdek elbizonytalanodni

Ezért kérlek titeket mindent mondjatok el a sulival kapcsolatban :) Minden érdekel :) Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 3. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Aki figyel órákon,annak nem kell otthon 2-2,5 óránál többet tanulnia naponta. A tanárok nagyon segítőkészek, bármikor kérdezhetsz tőlük a te érdekeidet nézik,hogy minél jobban teljesíts az érettségin. Én nagyon szerettem oda járni és az érettségi eredményeken is látszik,hogy a város egyik legjobb iskolája.

Melyik szakra szeretnél menni? Ha bármi kérdésed van, válaszolok szívesen :)

2016. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Matek-fizika :) Igen van kérdésem, nagyon meg kell szenvedni egy 5ös ért? Mert egy ismerősöm azt is mondta hogy neki nagyon nehezen akarták megadni az ötöst pedig jó tanuló volt. Az a baj hogy én rengeteg rosszat hallottam és ez éléggé lesokkolt mert én is úgy tudtam hogy ez az egyik legjobb gimnázium :/
2016. jún. 3. 20:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Én most vagyok végzős a TÁG-ban. Aki oda figyel órán és otthon szépen tanul, készül akkor nem fog annyira lemaradni, hogy majd később egész délutánokat kelljen a tanulásra fordítani. Bio-kém szakosok szoktak mindig panaszkodni, hogy mennyit kell tanulniuk, de ha az ember orvosnak készül, akkor ne is csodálkozzon. :D

Matek és infó tanárok teljesen korrektek szerintem, persze nem jelenti azt, hogy nem lehetnek nézeteltérések.

Mondják, hogy csökken a színvonal a TÁG-ban, hát most visszagondolva tényleg van egy ilyen folyamat, de ez nem teljesen a tanárok hibája, rengeteg más suliban is megfigyelhető ez, a Kossuthban, Fazekasban is. Én nem bántam meg, hogy ide jártam, más suliban el se tudnám magam képzelni és azt se hinném, hogy más debreceni sulik jobbak lennének.

Ha van még kérdésed írd nyugodtan, akár privátban is!

2016. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Érdekelne még hogy ti szeretitek/szerettétek a TÁG-ot? Milyen ott a közösség? Az igaz hogy nagyon zsúfoltak a szünetek? Előre is bocsi hogy ennyit kérdezek de hát na :D
2016. jún. 4. 07:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Semmi baj, én is örültem volna ha nekem anno lett volna, aki válaszolt volna a kérdéseimre :D


Szerintem a szünetek nem zsúfoltak, minden szünet 10 perces, kivéve a 3-at, ami 20, az sok mindenre elég, büfére, házi másolásra, császkálásra az épületben... :D

Tény, hogy a suliban viszonylag nagy távolságok vannak, mert rohadt nagy az épület, de ennek is meg van a hangulata. :D


A közösségi élet szerintem egész jó, elsőben vannak elsősavatós programok, azokat szeretni szokták általában :D Van TÁG Bál, DÖK nap is meg ilyenek, szerintem tök jók :D Lehet miből választani.


A közösség pedig változó, függ nagyon az osztálytól, ezért ezt így nehéz megválaszolni, mert ez csak ott derül ki, de mindenki megszokta találni a helyét, ha nem is osztályon belül, de osztályon kivül mindenképpen (1108 diák van, nem nehéz találni ebből párat akivel el lehet :D )


A lényeg igazából az, hogy légy nyitott, beszélj az emberekkel, tanárokkal (!) és nem lesz semmi baj :) De ez minden sulira igaz.

2016. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm!:) Mostmár biztosan tudom hogy jó döntést hoztam :)
2016. jún. 4. 15:44
 7/12 anonim válasza:

Én is matek fizikás vagyok!

Arra még véletlenül se számíts hogy jó nők lesznek az osztályban ha már 10nél több lány lesz az osztályban akkor mázlid van.Az én osztályom tele van nyomorékokkkal de általában nagyon jók az e-s osztályok.A közösség az iskolában nagyon jó nyílván elkerülhetetlenek a gyökerek azokkal nem kell foglalkoz i és jól érzed magadat.

TANULÁS:

Én csak matekra fizikára németre és angolra viszek cuccot és így is simán megvan a 4es átlag.

Vannak nagyon csicska tanárok(PL.:nagy ágnes,bordi pista,schaff andi) de nagy részben nagyon jó arcok

csak abból tanulok ami kell az érettségihez többit kipuskázom majd te is érzed hogy melyik tanánál lehet.

Az elején figyelj hogy ne legyél visszahúzódó osztálytársaidal baratkozz kivétl nelkül mert csak egy félév után tudod eldönteni hogy milyenek.

Első félévnél is tanulj rendesen én nagyon elrontottm az első félévemet mert bennem volt a 8. második félévi ézés.

Matekból Hotz meg kovács ákos tanít mind2en a legjobb arcok.

boordi pista egy szadista állat nála az a lényeg hogy meg se szólalj az órán és ha nem tudsz válaszolni a kérdésére akkor inkább maradj csöndben mert ha azt mondod hogy nem tudom akkor az rögtön 1es.

RÖVIDEN:

Én nagyon szeretem az iskolát a tanárok és a közösség is nagyon jó nyilván kifoghatsz rossz ta nárokat és rossz osztályt, de akkor órákon csöndben kell maradni és nem kell az osztállyal spanolni,de lesztek 34en biztos megtalálod a társaságod.

2016. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

elfelejtettem hogy nyugodtan írj ha van kérdésed!

(kemény lesz a matek fizika d megéri)

2016. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En is matek-fizikas leszek
2016. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#7 Köszi a választ :) Amúgy lány vagyok :D úgyhogy nem nagyon érdekel mennyire lesznek ott jó nők :D
2016. jún. 9. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!