Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves orvosis társaim,...

Kedves orvosis társaim, nektek is ilyen nehéz az egyetem? Tippek a mentális felfrissülésre?

Figyelt kérdés
Nyilván nehéz, ezt senki nem vonja kétségbe (legalábbis ilyen véleményt még nem hallottam), de másoknak is állandó szenvedés meg lemondás, főleg a vizsgaidőszakban? Nem akarok panaszkodni, mert szeretem csinálni és orvos akarok lenni, de néha úgy tűnik, másoknak sokkal könnyebben megy. Harmadéves vagyok, a kisebb vizsgák (belgyó, sebészet, ilyesmik) könnyen és jól mennek, de a nagyobbak... most készülök patológia szigorlatra, azt is beosztom, mikor egyek vagy mossak hajat. Állandóan a könyvtárban ülök az anyag felett, egyszerűen hihetetlenül sok idő, mire bemegy a fejembe. Sehova nem tudok elmenni, semmit nem tudok csinálni, mert minden időt a tanulás emészt fel. Nyugtassatok meg, ti is így vagytok ezzel? Sose volt orvosis lakótársam, nem látom, hogy a többiek mennyit tanulnak, csak hogy ez vagy az a vizsga sikerült, Érthető módon senki nem panaszkodik másnak a nehézségeiről, rajtam sem látszik a feszültség kívülről. Most annyi a szünetem, amíg megiszok egy kávét és ide írok. Mentálisan nagyon kivagyok már, nem álmos vagyok, hanem inkább kifáradt az információ mennyiségétől és az állandó stressztől, hogy vajon menni fog-e. Félelem is van bennem, hogy mi lesz, ha nem tudom megcsinálni. Néha úgy érzem, képtelen vagyok folytatni, de a vizsga időpontja meg közeleg, úgyhogy muszáj kényszeríteni magam, hogy tanuljak. Ne értsétek félre, ezt akarom csinálni, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi ezzel kapcsolatban, és hogy nektek van-e olyan holtpont, hogy na nem megy tovább, és ha van, akkor mit csináltok egy kis kikapcsolódásként.

2016. jún. 7. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is patosz szigóra készülök, szia sorstárs :)

Nekem van tanulótársam, akivel felmondjuk a téleket egymásnak. Sosem jutna eszembe könyvtárban ücsörögni, szerintem úgy nem is lehet hatékonyan tanulni, ha nem tudod hangosan felmondani akár csak magadnak, akár vki másnak... Én ezen változtatnék a helyedben, de persze ha ez az első két évben működött, akkor nem szóltam.

Én odafigyelek arra, hogy vmenmyit mindennap mozogjak. Ez nagyon fontos, mert hiába fáradle az agyad, ha a tested nem, így nem is tudsz pihentetően aludni. Plusz kicsit kikapcsolódsz. Heti 3-4x eljárok komditerembe vagy fitness edzésre, a maradék napokon annyit mozgok, hogy legalább elmegyek a helyi sparba.

Csokival, kólával nem fukarkodom, alapvetően ez nem a diéta, meg az egészséges életmód időszaka.

Mindig odafigyelek, hogy annyit aludjak, amennyi engem kielégít. Nekem 6-7 óra alvás nem elegendő és semmi értelme ennyi után felkelni és tanulni. Pláne egész napos tanulás után igényli a szervezet azt a 9 akár 10 órát.

A legújabb, legnehezebb anyagot mindig akkor tanulom, mikor a legfrissebb vagyok (délelőtt, de 9 előtt sosem állok neki). Utána délután, este inkabb ismétlek, vagy a könnyebb, rövidebb tételeket tanulom. Tanulótárssal!

Holtpontnál félreteszem, sorozatot nézek, átmegyek panaszkodni lakótársamnak, aki most másodéves, de sajna csúszott, csak két vizsgája volt most, amiből az anat szigó van csak hátra. Nyivákolok egyet, elmegyek edzeni, megiszok egy liter kólát és máris jobb. Tanulótársam amúgy a párom, akivel együtt lakok, egymásnak is szoktunk őrjöngeni :D

2016. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem a patosz megvan már, viszont most a kórtannal vagyok úgy mint te a patosszal. Egyszerűen nagyon nyögvenyelősen megy. :)

Én alapból jobban szeretek csendes környezetben egyedül tanulni, általában ha fáradok vagy úgy érzem lankad a figyelmem, akkor pihenek egy 5-10 percet (megnézem, ki mit nyafog a facebook-on, járok egy kicsit a lakásban). Vagy ha már nagyon unod azt a fejezetet amit tanulsz, akkor én urani szoktam egy másikra, mert a változatosság gyönyörködtet alapon jobb szokott lenni. Amúgy egyet értek az előttem lévővel, délelőttönként jobb a nehezebb anyagokat átnyálazni, mert általában nekem délután 3-5 óra között van egy holtpontom.

Nahát akkor egy kalappal nekünk, és kitartást mindjárt vége... ( és akkor kezdődik a nyári gyak, ugyanúgy koránkelésekkel :) )

2016. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a tanulási módszereiddel van a probléma? Én pl. könyvárban sosem tudtam hatékonya tanulni, csak ültem a könyv felett, olvasgattam és kb. 10 perc után belealudtam a dologba. Nekem az kellett, hogy egyedül legyek otthon, hangosan fel tudjam mondani az anyagot.

Szóval első körben szerintem azt gondold át, hogy biztosan az a módszer-e a legjobb a tanulásra, amit jelenleg alkalmazol.


A másik dolog, hogy mindig kell időt hagyni a pihenésre. Ha nem pihensz, akkor csak egyre inkább bezombulsz, egyre rosszabbul megy, amitől egyre idegesebb leszel, egyre rosszabbul haladsz, így még többet akarsz egy napra bezsúfolni, ami persze nem sikerül, így kialakul egy ilyen circulus vitiosus:D


Nekem a vizsgaidőszakos napirendem így nézett ki: fél 8 fele felkeltem, 8-ig ettem, ittam, szöszmö9töltem, 8-kor nekiálltam tanulni. 10-kor negyed- vagy félórás kajaszünet és pihi (kis netezés, csevegés a barátnőkkel), utána megint tanulás. 1 körül barátnővel ebéd, kávé, 2-3 fele visszaültem tanulni. 5-6 óra felé megint kaja, kis pihi, és még egy kis tanulás, ha szükséges volt. 7-8 után nem nagyon tanultam, addig sose bírtam:D Patológia szigorlat előtt speciel esténként elmentünk a barátnőmmel borfesztiválra (mondjuk 8-tól 10-ig, megittam max egy laza fröccsöt, pletykáltunk, elsírtuk egymás vállán, hogy mennyire kegyetlenül unjuk a tanulást), aztán otthon fürdés, fogmosás, alvás. Legkésőbb éjfélkor ágyban voltam, így a reggeli kelésig mindig volt legalább 7 és fél órám kialudni magam.


Persze ez csak egy példa, a barátnőzést lehet helyettesíteni sporttal, filmnézéssel vagy bármi mással is, a lényeg, hogy legyen benne pihenés.


A tanulási módszerekről meg itt írtam bővebben, hátha valamelyik jól jön:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

(2. válasz)

2016. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!