Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtanulom a tételeket, aztán...

Megtanulom a tételeket, aztán másnap már nem is emlékszem körülbelül a 70%-ára?

Figyelt kérdés
Nemsokára érettségi (21.-én), én próbálok tényleg minden energiámat belefektetni a tanulásba. Történelmet már "tudom", magyar irodalmat tegnap fejeztem be, már csak a nyelv lenne meg a nyelvtan. De egyszerűen azt érzem, hogy hiába megtanultam, nem tudom feleleveníteni. Törinél keverem a szezont a fazonnal (vagyis, hogy mi van a tételekben). Irodalomnál főleg a költők, írók életét keverem. Már félek ismételni, mert nem sok időm van és félek, hogy újra kell tanulni a tételeket, arra sajnos már nincs időm. Mit csináljak, hogy megmaradjanak a dolgok?

2016. jún. 10. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell újra megtanulni a képleteket, mivel eddig sem tanultad meg őket, ha a 70%-a kiesik, csak gyors bemagoltad.

Célszerű az egyes tételekhez külön címszavakat/kulcsszavakat felírni, azokat tételenként színezni, így ezek könnyebben be tudnak égni az agyadba, könnyebb előhívni őket, így már nagyjából fogod tudni miről kell beszélni.

2016. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy csak azért van ez, mert már izgulsz?

máskor is szokott ilyen lenni? (pl nagyobb témazárónál)

nekem az szokott segíteni, mikor sok az anyag, hogy kiírom lapokra a lényeget címszavakban

utána már csak azt kell átnézni párszor és arról meg már eszembe jut a többi

amúgy megértem, hogy izgulsz, én tavaly érettségiztem és előtte már kezdtem kétségbe esni, hogy mennyi mindent nem tudok és mi lesz most :) de egyáltalán nem volt vészes, minden eszembe jutott amit addig tanultam, a tanárok is rendesek voltak mindenkivel


ez a kiírogatás lehet elvesz egy kis időt, de abszolút megéri

csinálhatnál kis kártyákat, aminek az egyik felére felírod a tétel címét, a másik oldalára meg tényleg csak címszavakban az anyagot (esetleg a legfontosabbakat színessel is írhatod)

miközben ezeket csinálod is sok meg fog ragadni, de ha ezeket a tanulókártyákat átfutod néha, próbálod memorizálni és felmondani őket, biztos meg fog ragadni

persze kinek mi válik be, de én ezt tudom ajánlani

sok sikert :)

2016. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mindenképp töri atlasz és szöveggyűjteménnyel tanulj, mert akkor eszedbe fog jutini elég sok minden ha bele lapozol a szöveggyűjteménybe
2016. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!