Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy viszonyulnak a...

Egyetemen hogy viszonyulnak a FOSZ-osokhoz? Az alapszakosok lenézik őket? És a tanárok?

Figyelt kérdés
2016. jún. 11. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért is nézné le őket bárki? Honnan derülne ki, hogy te FOSZ-os vagy, nem Ba/BSc-s? Mivel ha külön vagytok, akkor egymást nyilván nem nézitek le (legalábbis ezért nem), ha meg együtt vagytok az alapszakosokkal, akkor ha nem mondod el, senki nem tudja, nincs a homlokodra írva.


Egyébként ha lenéznék őket, akkor mi van?

2016. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs még tapasztalatom az egyetemi életben, így azt sem tudom, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz a különböző képzésen lévő diákok. Azt pl sok helyről hallottam, hogy a "büfészakosokat" lenézik, pedig ők is a diplomáért hajtanak, ezért fordult meg a fejemben, hogy lehet a FOSZ-os képzésen lévőkkel is lekezelően bánnak, mert ők "csak" egy szimpla szakmát fognak szerezni, nem diplomát.
2016. jún. 11. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Aki büfészakot végez az olyan karon van, ahol a többség is hasonlót tanul, tehát nem nézik le egymást. Nálunk pl eszébe se jutott lenézni senkinek a fosz-osokat, ugyan úgy tanultak, mint mi.
2016. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azért nézem le őket, mert foksz-on tanulnak, hanem mert sokan közülük nagyon nem valók egyetemre. Van pár külön fokszos óra, nem tudom ezek milyenek, de mikor közösen van óra nagyon szembetűnő mennyire hiányoznak az alapok. Ez nyilván egyfelől azért van, mert az adott szakokon a szakmaibb tárgyak második, harmadik évben vannak, míg az első év csak alapozó. De mivel nekik 1,5 év alatt meg kell tanulni az elméleti anyagot szakspecifikusan, ezért sokszor már az első évben harmadéves tárgyra járnak. Oké hogy nem konkrétan ráépülős tárgy, de azért sokszor kellenének az alapok. Ami amúgy kicseszés mindenkivel: a fokszosnak nincs meg az alap, nem érti; a tanárnak olyan dolgokat kell részletesen magyaráznia ami nem az ő dolga lenne, csak hogy ne hulljon ki az összes fokszos; az alapszakos meg elunja az agyát mert már rég tudja és még idegesít is hogy nem haladunk. Ez ugye annak a hibája, hogy nincs még jól kitalálva a rendszer, ami alapszakon 3 tárgyra épül és addig nem vehetik fel amíg ezek nincsenek meg, addig a fokszosnak jó ha a 3ból egyet kérnek előfeltételként.

A másik viszont, hogy sokan nagyon alacsony pontokkal kerülnek be, 240 ponttal már fel vannak véve, ami nagyon gyenge eredmény. Aki nem tud 280-300 pontot összeszedni annak nem valószínű, hogy menni fog az egyetem. És ezt már jobban ki lehet szúrni. Voltak olyan óráim harmadéves ahol elsőéves fokszosokkal voltam. Alap matek nem ment nekik, a legalapvetőbb gazdasági dolgokat nem tudták (és itt nem arra gondolok ami az alapozó tárgyak miatt kimaradt, hanem a mindennapi tudás, mert volt aki konkrétan nem tudta mi az az SZJA, meg hasonlóan triviális dolgokról elképzelésük sincs).

Ha lehet haladni órán normálisan akkor annyira nem érdekel ki a fokszos és ki nem, de mikor folyton alap dolgokat kérdezgetnek akkor már idegesít és ezért őszintén szólva egy jó részüket lenézem. Volt egy tárgy ami a befektetésekről, projectekről, finanszírozásról, részvényekről, tőzsdéről szólt (elég alap dolgok közgazdász képzésen) és a tanár azt mondta hogy ez a PSz és gazdmeneseknek különösen fontos. Erre egy csaj elkezdi a barátnőivel beszélni: mi úgy is turizmus fokszon vagyunk szóval ez tök felesleges nekünk és szépen kimentek az első óráról. Az ilyenek miatt vannak lenézve főleg. Sok közülük amúgy a buta kis plázar*bi aki aztán FB-n azzal dicsekszik, hogy egyetemista (na ezeket nagyon lenézem), akik aztán nagyon nem akarnak tanulni semmit, aztán a csoportban nyafognak hogy ki tudja a tavalyi kérdéseket, ki adná oda a jegyzeteket, meg hogyan lehet megtekintésen plusz pontokat összeszedni. Ezek felcseszik az agyam. Azt megértem, ha azért nem tud dolgokat, mert nincs benne a fokszos tantervben az alapozó tárgy, őszintén inkább sajnálom őket, mert egy külön képzésen ami nekik van, ezeket normálisan el lehetne magyarázni, lenne idő rá, megértenék és nem csúszkálnának össze-vissza mint így hogy felsőbb éves alapszakosok óráira járnak alapok nélkül. De aki abszolúte semmit nem tud, egyetemnek a közelébe se kéne engedni és a foksz matt mégis ott van azokat lenézem, nem is kicsit. Ez mondjuk a személyes véleményem.

Húú, érzem ez hosszú lesz, de nálunk sok a fokszos aki a korábban említett semmit ne tud buta liba kategóriában és ezért ingerlékeny vagyok erre :/

Amúgy nem szóltam be nekik érte, mást se hallottam hogy ezért megszólta volna őket szemtől-szembe. Szemforgatást lehet látni, néha ki vannak beszélve azok a csajok akik a nagyon buta fokszos kategóriában vannak. Nem tudom mennyire érzékelik ezt, de szerintem a nagyjáról le is pereg. Aki azért okos fokszos arról nincsenek rossz véleménnyel.

Na ezek után lehet kissé elbátortalanítottam néhány embert a foksztól :/ Amúgy ha nem sikerül az egyetemre a felvétel elsőre szerintem érdemesebb egy gazdaságis OKJ-t elvégezni és utána foksz, vagy javítani 1-2 érettségi tárgyat, nyelvvizsga pluszpontot szerezni és újra alapszakra próbálkozni ami gazdaságis OKJ után először könnyebb (a közgázos szakközepeseknek is ezért jobban megy, mert sok dolgot már tudnak az első éves anyagból).

A tanárok amúgy vegyesen viszonyulnak. Van aki kedves, segítőkész és próbálja valamelyest elmondani amit tudniuk kéne alapot. Vagy tesznek fel anyagokat segíteni nekik hogy azokat nézzék át és akkor majd jobban értik, ha nincs idő aprólékosan elmagyarázni. de van aki simán megtartja úgy az órát, mintha csak alapszakosok lennének ott, akiknek megvannak az alapok. Ez nagyon tanárfüggő, meg hogy mennyire nehéz az anyag. Ami nehéz, sok és alapszakosoknak ráépülős ott a tanár nem áll neki magyarázni mindent. Többnyire abból indul ki, hogy ha az alapszakosnak nem megy átnézi újra az előfeltétel tárgy anyagait, nagyon nem gondolnak bele hogy ez nincs meg a fokszosoknak. nem is nagyon tudnák minden órát a kezdetektől fogva magyarázva megtartani, mert nem tudná leadni az anyagot.


Szóval szó mi szó nem azért vannak lenézve, mert csak szakmát szereznek a végén, hanem mert sok közülük nagyon buta és nem egyetemre való. Max. egy manikűrös szakmát tudna a legtöbb megszerezni közülük, mert a kettesekkel átrugdosott fokszos közgazdászoknak nincs sok értelme. Fiúk amúgy is kevesen vannak GTK-n, fokszon még annál is kevesebben, de csak kettőt tudok akik tényleg az agyzsibbasztóan buta kategóriában vannak, azért írtam főleg a lányokról, belőlük jóval több van.

Akik szépen tanulnak és próbálják pótolni a hiányosságokat fokszosoknak, nekik meg bocsánat, tudom hogy vannak akik azért tényleg megdolgoznak a szakmájukért.

2016. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jééézusom de hosszú lett :D Bocs a regényt :)
2016. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Jó volt olvasni! :)
2016. jún. 11. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!