Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar érettségi nehézségben...

Hyker1811 kérdése:

A magyar érettségi nehézségben milyen a külföldihez képest?

Figyelt kérdés

Ugyebár itt van az érettségi időszak és csomó híreket, videókat láttam érettségikkel kapcsolatban.


Olvastam, hogy például Nagy-Britanniában és az USA-ban az egyetemek azért panaszkodnak, hogy nincs elegendő tudásuk a jelentkezőknek stb. . Ilyeneket írtak, hogy "a kalkulus oktatás el van hanyagolva" meg "nem tudnak mátrix sajátértéket számítani sem". Így néztem, hogy ezek olyan dolgok amiket egyetemen tanultam és egyetemista fejjel is nehéz volt felfognom, itt meg elvárt, elemi, érettségi kérdések.


Magyarország ennyire le lenne maradva oktatás terén? Ha egy angolnak, amerikainak, németnek megmutatnánk az érettségi feladatsort, akkor kb kiröhögne minket?



2016. jún. 15. 19:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!