Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély arra, hogy Debrecen...

Van esély arra, hogy Debrecen - Pszichológia szakon a központi ponthatár (435) alá csökkentik a ponthatárt?

Figyelt kérdés
Sajnos legjobb esetben is csak 434 pontom lesz (még nem tudom a töri illetve emelt angol szóbelim eredményét) és így nagyon úgy tűnik, lecsúszok a szakról. Az eddigi években a ponthatár Debrecenben mindig 420 körül mozgott, akkor volt magasabb, ha a csak 30 főt vettek fel. Idén 60 helyett 80-at fognak, és +500 főből 212-en jelöltük első helyen. Van rá esélyem?

2016. jún. 16. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Nincs . Akkora a túljelentkezés erre a szakra országos szinten, hogy valahol meg kell húzni a határt , azon sem csodálkoznék ha felvinnék egyszer csak 550_re .
2016. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az országban tavalyitól kisebb pontot egy szak se fog kapni, csak ami hiányszakma. Úgy, hogy ennyi embert vesznek fel, nagyobb az esélyed, de még ha nem mozdítanak a ponthatáron is szívás. Sajnálom, nagyon rossz érzés lehet egyetlen ponton lecsúszni valamiről, de még reménykedj nyugodtan, ha van még szóbelid, tedd oda magad és ne add fel. Akkor se dől össze a világ, ha nem sikerülne bejutni, jövőre csinálsz plusz pontot, vagy nyelvvizsgát vagy valamit.


Én szurkolok neked :)

2016. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Azért lehetett eddig 420 körül a ponthatár, mert ahogy néztem, tavaly is "csak" 420 pont a központi ponthatár. Idén emelték 435-re, és az alá NEM fog menni a ponthatár, ez a központi ponthatár lényege.

Szóval 434-gyel sajnos semmi esélye, hogy bekerülj - államira.

2016. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezt annyira rossz hallani, de köszönöm szépen a válaszokat. Próbáltam magam korábbi évek statisztikáival nyugtatni, egyszer volt, hogy kb hasonló jelentkező számból ugyanúgy ötvenet vettek fel és 417 volt a ponthatár abban az évben. De úgy látszik, feleslegesen adtam magamnak újabb reményt ezzel. Köszönöm azért :)
2016. jún. 16. 16:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Még nem tudod a szóbelik eredményét, meglehet az a plusz pont is, ne add fel.
2016. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, a 434-et max pontos szóbelikkel számoltam. Az emelt magyar szóbelim meglett 50-ből 50 pont, emelt angolt nem tudom még, töriből még nem voltam. Ennél több nem lehet sajnos.

[link]

ez alapján akkor még egyszer fellebbezhetek az egyik írásbelimre?

2016. jún. 16. 17:45
 7/16 anonim ***** válasza:
ha nem telt el még öt nap a kihirdetés óta, és nem probléma, hogy esetleg nemhogy plusz pontot, de mínusz pontot is kaphatsz.
2016. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A központi, előre meghatározott ponthatárnak pont az a lényege, hogy ez a minimum. Ez alá semmiképpen sem fog menni a ponthatár.
2016. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért reménykedtem benne, mert volt már rá példa, hogy több egyetem is ez alatt húzta meg a ponthatárt, például egyik évben kommunikáció szakon, meg tavaly gyógyszerészetin, ahol 400 volt a központi ponthatár de 385-tel indították el mindenhol a szakot [link]

Tudom, hogy a utóbbi nem is olyan népszerű, csak gondoltam hátha itt is lehet ilyen.

2016. jún. 17. 11:07
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Szia! :) Kevés az esély, de van !! Attól függ , hogy teljesítettek idén a jelentkezők, nem is értem a negatív kommenteket ,bízni kell benne és kész! ;) azon jobban meglepődnék ha vidékre is 440 feletti pont lenni ...
2016. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!