Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Berze szakközép milyen?

Miskolci Berze szakközép milyen?

Figyelt kérdés
Miből áll a felvételi turizmus szakra? Milyen órák vannak? Hova mentek kirándulni pl külföldre. Mit csináltok kint és nyáron mentek? Szigorú suli? Tanárok? Milyen pasik vannak ott?
2016. jún. 17. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Írásbeli, és szóbeli a felvételi. Szóbelin csak a szakma, turizmus iránti érdeklődést nézik leginkább. Laza beszélgetés Miskolc helyeiről, hova vinnél turistákat stb. Aztán angol elbeszélgetés. Külföldi utakat pontosan nem tudok, de én úgy hallottam hogy nyáron gyakorlatra egy szállodába mennek, és ott kell segíteni, "dolgozni". Több kirándulásról nem tudok, de biztosan van más is. Tudomásom szerint nem szigorú suli. A tanárokról is jókat hallottam, de minden helyen vannak rosszabbak is. Erről egy oda járó tudna jobban mesélni. Pasikról sem sok mindent tudok. De ne amiatt menj egy suliba sem.. Inkább a tanulásra figyelj, mert ez egy úgymond erősebb szakgimnázium. Ha az írásbelit nagyon elrontod nem 100 % a bejutásod. Remélem segítettem.
2016. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Szeptemberben kezdtem el a sulit. Szóval ha van még kérdésed írj nyugodtan!

Turizmusra kell a központi, és egy szóbeli is van. Ott azt hiszem témaköröket húznak és arról kell beszélni. Ezen kívül tisztába kell lenni Miskolccal, hogy pl milyen kikapcsolódási lehetőségek vannak a városban.

Ugye a turizmus 5éves, ebből az első év nyelvi előkészítő. Heti 18 német óra, személyiség fejlesztés,tesi,információ kezelés,magyar,matek.

Aztán a következő évben már bejön az angol, a szakmai és érettségi tantárgyak. Azok nem tudom mik.

Nem olyan szigorú suli, teljesíthető a követelményszint is (azt hiszem). A tanárok nagyon jók, közvetlenek és értenek a tantárgyukhoz.

2016. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!