Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig érvényes az iskolalátog...

Meddig érvényes az iskolalátogatási?

Figyelt kérdés

Nem csináltattam diákigazolványt, végig iskolalátogatásival utaztam. A jelenlegi jún. 25-én jár le. A titkárnő szerint maximum augusztusig tudok diákkal utazni. Ez mennyire igaz? Diákigazolványnál tudom, hogy októberig, illetve ott kapok papírt, hogy addig érvényes, mert volt már ilyen.

Iskolalátogatásinál ez hogy van?



2016. jún. 18. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Iskolalátogatásival nem lehet utazási kedvezményt igénybe venni.

Az iskolalátogatási arra a félévre szól, amelyikre kiadták.

2016. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, iskolalátogatásival nem utazhatsz kedvezményesen, szóval eddig csak szerencséd volt. Sehol sem fogadják el, tehát bármikor megbüntethetnek jogosan.
2016. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem egyszer volt ellenőrzés a buszon egyszer sem kötöttek bele. Ha lejárt, az volt a baj.

Akkor rosszul írtam. 60 napig érvényes, a diákot helyettesíti.

2016. jún. 18. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Na jó, kevered a szezont a fazonnal... Az iskolalátogatási igazolás teljesen más dolog, mint az ideiglenes diákigazolvány. Az ideiglenes diák helyettesíti a rendes diákot, ezzel valóban igénybe tudsz venni minden kedvezményt, és ha lejár, akkor tudsz igényelni belőle újat (amíg még diák vagy). Szóval most még igényelhetsz új ideiglenes diákigazolványt.

Az iskolalátogatási igazolás arról szól, hogy te abban a tanévben az adott iskolával tanulói jogviszonyban állsz, ez nem jó semmilyen diákkedvezményre, többnyire hivatalos ügyintézésekhez van rá szükség (és az egyetemen ez a hallgatói jogviszony igazolás).

2016. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!