Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecenben a Kereskedelmi és...

Debrecenben a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola milyen suli?

Figyelt kérdés
Vélemények érdekelnek a szakács oktatásról, hogy milyen jó ott az oktatás.

2016. jún. 21. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

En szulo vagyok, es mi pont oda akartunk bejutni, ami sikerult is. 4 szakacs suli van Debrecenben: KERI, Aranybika, Abigel es Tessedik. Az Abigelben vegulis nem inditottak osztalyt. Amennyire fel tudtam merni, a Tessedik a "legrosszabb" oda nem is volt tuljelentkezes, illetve ugy tunik oda azok a gyerekek mennek akik a masik 3 sulibol kibuknak/ kirugjak oket.

A Keribe es az Aranybikaba is kb 10-szeres volt a tuljelentkezes: tobb mint 200-an jelentkeztek a kb 25 helyre. Nekunk azert volt a KERI szimpibb, mert nagyobb iskola, es lesz majd lehetoseg maradni erettsegizni is. Mindenhol voltunk nyilt napon, es az ottani benyomasok alapjan dontottunk.

Amugy en is kivancsi lennek, hogy az ott tanulo diakok mit tapasztalnak.

2016. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azert ez a tuljelentkezes dolog a valosagban nem igazan allja meg a helyet. Persze, a szamadatok ezt mutatjak, azonban a Kerit a legtobben utolsonak, illetve az utolso nehany suli koze jelolik. Gyenge szakkozepnek szamit, sok a troger, altalanosban bukott diak is.

Tehat, ha jo kepessegu vagy, inkabb menj el akar egy atlagos szinvonalu gimnaziumba. Ha elvegezted, utana meg tanulhatsz szakacsnak, amennyiben ez marad az almod. Viszont egy gimi sokkal inspiralobb hely, normalisabb baratokra lehet talalni, mint egy troger iskolaban.

2016. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

utolsó hsz!!


Majdnem minden szavaddal egyetértek.

Kivéve: én elhiszem a túljelentkezést...túl sok rossztanuló van..........

A Keri rengeteget vesztett az utóbbi években vagy évtizedek?? a presztiséből...70-80-as években csak nagyon jó tanulók kerülhettek be a szakközépbe...most meg gyenge tanulókkal van tele.

Szinte nincs különbség tanulmányi eredményeket nézve a szakközép és szakmunkás között...a kerinek nagyon lesüllyedt a színvonala.

Budapesten van olyan suli ahol a ker-marketing illetve turisztika tagozatokon szóbeli felvételi is van és 4-es alatt nem lehet bejutni. Nem értem miért kellett elzülleszteni ezt az iskolát. Régen büszkék voltak a gyerekek akiket felvettek a Keribe...Még szakmunkásba se kerülhettek be kettesekkel...

2016. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De akkor szerintetek melyik a jo szakmunkás/ szakiskola/ akarhogy is hivjak Debrecenben?
2016. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a sok rossz közül még mindig a keri a "legjobb"...az oktatás még mindig ott a legjobb sztem....

A szakközépet is próbálnák erősíteni a kötelező 2 nyelvvel, de sajna már nem jelentkeznek oda jó tanulók..pedig csak annyit kéne tenni, hogy megreformálni az egészet...szóbelit bevezetni, hogy X pont alatt be se hívnák a gyerekeket, biztos nagyon megváltozna a gyerekek összetétele...majdnem az lenne mint régen

2016. jún. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én oda jártam, most érettségiztem és lám, felvettek egyetemre. A tanítás nem rossz. A gyakorlatok sem annyira rosszak, lehet menni jó hotelekbe gyakorlatra, ami már csak a kapcsolatépítés miatt megéri. Ebben az évben már nem indítottak érettségiző osztályt, ami gáz, de ez van. Akit érdekelnek részletek, az nyugodtan írjon privátba.
2018. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!