Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért választja mindenki a...

Miért választja mindenki a Corvinust?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem én a BME-GTK-ra adtam be a jelentkezésemet első helyen, a 400+ ösztöndíjra pályázok, ennek az a lényege, hogy ha megvan a 400 pont+nyelvvizsga+jól sikerült a matek érettségi illetve később tanulói csoportban rész kell venni akkor csökkentik a tandíjat 60%-al. De azt látom, hogy a diákok jelentős része vagy nem tud erről vagy nem érdeklik őket.. Voltam mindkét egyetem nyilt napján, de a BME számomra sokkal barátságosabb kedvesebb volt.


Szerintetek miért választja a többség a Corvinust amikor a BME szintén van olyan jó (sőt)?! Illetve ilyen jó ajánlatokat is kínál..



2016. jún. 23. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ELTE - kutató, btk (és jogász)

BME - mérnök (és kutató)

Corvinus - közgazd

SOTE - orvos


Aztán mostmár minden egyetem bekebelezett kisebb-nagyobb karokat és áttanít a másik "szakterületére" is, de ezek a vezérvonalak, amin kiemelkedőek....

Lehet azt mondani, hogy egyik kevésbé jobb, mint a masik, de ez már csak ilyen hagyomány...

2016. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Egy időben volt az oktatáspolitikának az az agyréme, hogy egy egyetem csak akkor maradhat meg önálló intézménynek, ha legalább két tudományágat oktat - aminek semmi értelme, hiszen miért nem elég az ha valamelyik egyetem egyvalamiben jó, de abban nagyon, ahelyett, hogy formálisan belekapna ebbe is meg abba is pusztán az adminisztráció kedvéért.

Akkor kezdett a BME közgazdaságtant tanítani, a Corvinus meg akkor kebelezte be az ÁF-et és a régi Kertészetit - persze csak formálisan, egyik kar sem nyert semmit az egész cirkusszal. A BME-nek mondjuk bejött a gazdaságtani oktatás is, a Corvinust viszont azóta újból ízekre szedték, nekik most már megint "csak" az eredeti, hagyományos profiljuk van meg, és szerintem így is van jól, hiszen ahhoz értenek.

Szóvel az emberek többségének a közgadaságtanról a Corvinus jut az eszébe, mint AZ EGYETEM. De tényleg sok jót lehet hallani a BME képzéséről is, csak kell még pár évtized, hogy annak is hagyománya legyen.

(Pl. egyszer találkoztam egy BME-s filozódifia PhD hallgatóval:)) ELőször azt hittem viccel, annyira abszurd volt a gondolat:S Azóta sem tudom felfogni ésszel, filozófusként mit is keresett a BME-n...)

2016. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem választottam.


De már a kérdésből is ki lehetett találni, hogy egy - leendő - BME- s teszik fel.. még fel sem vettem, de már ilyen hatásos a Corvinus elleni idomítás?

Azt magyarázd el, mielőtt megkapom, hogy csak beszólogatok és személyeskedem, hogy így kívülállóként, két nyílt nap után mi alapján állíthatod, hogy a kettő színvonala ugyanolyan (illetve sugallod, hogy a BME jobb)?


/és hogy ezt nehogy megkapjam: nem vagyok corvinusos, ismerőseim közt sincs/

2016. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Bár akkor kedves 1. es 2. ti ugy gondoljatok hogy inkabb a szülők javasoljak a gyerekuknek a Corvinust, hisz a felvételizők többsége 18-19 eves, szerintem ok nem sok mindent tudnak a hagyomanyokrol, hogy régen mi milyen egyetem volt, rajuk szerintem nagyobb hatással van egy nyílt nap vagy egy odajáró ismerős véleménye.

Kedves 3. igazad van, természetesen nem mindenki megy a corvinusra én a gazdasági irányt választott diákok többségére gondoltam. Nincsen semmilyen Corvinus elleni idomitas :D sok barátom illetve gimiben felettem jaro tanuló (tavaly, tavaly elott) ment gazdasági irányba vegyesen BCE BME, es persze kérdezem őket hogy milyen ott tanulni a légkör stb.. es valahogy a BME-sek sokkal lelkesebben mesélnek az ottani létről a programokrol, a Corvinusok csak annyit mondanak hogy Ahha, igen jo, de a BME-sek teljesen máshogy, persze mindehol előfordul mindkét eset lehet csak én fogtam ki ezeket az embereket, de végül ez alapján döntöttem h elso helyen a BME lesz.

2016. jún. 23. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azert ez nem ugy nez ki, hogy 18 evesen engedik ki őket a sötétszobából, aki tovább akar tanulni, az valamennyire utána néz a dolgoknak és képben van.. 18 évesen már kell legyen ennyi önállósága, de valóban ott még fajsúlyos érv a szülői nyomás is. De azért aki nem csukott szemmel jár nagyjából tudja, hogy melyik intézménynek mi a "fő profilájba" eső vonal...


Persze van az a szint is, ahol azzal sincsenek tisztában, hogy a metropolitan még 1 éve bkf volt..

2016. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért más olyan egyetemen GTK-ra járni, ahol a gazdaság a fő profil, és minden ekörül forog. BME-n ez csak egy kar a sok közül, és még le is nézik. Nem mondom, hogy az oktatás színvonala között mérhető különbség lenne - ez annak is köszönhető, hogy a BME a Corvinustól hozott el annak idején oktatókat. De az egyetemen belüli lehetőségek terén a BCE jobb választás egy közgazdásznak. Viszont például BME mellett szól, hogy ha vállalkozó szeretnél lenni, akkor nem árt pár mérnök ismerős :) Az általam felsoroltakat amúgy a jelenkezők általában nem tudják, azért jelöli be mindenki elsőnek a BCE-t, mert oda kell több pont.
2016. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Az sem utolsó,hogy a Corvinusra menni divat,sok a jobb módú diák (jó kapcsolatokra lehet szert tenni) és rengeteg a csaj. Ezek a triviális dolgok is népszerűvé teszik szerintem.
2016. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Mert sokan azt hiszik, hogy a BME-n rossz a gazdasági képzés, csak azért, mert "mérnök egyetem", pedig van olyan jó, mint a Corvinuson. A BGE-nél pedig ezerszer jobb a BME-GTK.


Alkalmazott közgazdaságtan: ELTE-n a legjobb.

Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés: csak a Corvinuson van ilyen.

Emberi erőforrások: Corvinus

Gazdálkodási és menedzsment: BME

Kereskedelem és marketing: Corvinus

Nemzetközi gazdálkodás: BME

Pénzügy és számvitel: a BME-n tavaly indult először ez a szak, a tanterv alapján jónak tűnik, de a Corvinus tuti jó

Turizmus-vendéglátás: Corvinus


Fontos megemlíteni, hogy a Corvinuson lehet tanulni ezeket a szakokat angol nyelven is, ami tök jó, főleg ha külföldre szeretnél utána menni. VIszont a BME-n jobb a nyelvoktatás, tehát azzal sem jársz rosszul.


Mesterképzés szempontjából is jó mindkét egyetem.

2016. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Megmondom miért. Előre szólok, hogy corvinusos vagyok (illetve voltam). Azért, mert egy pályakezdő esetében 2 dolgot tudnak nézni: a rövidke, maximum 1-2 éves gyakornoki szakmai tapasztalatodat és a diplomádat. A diplomádon meg főleg az egyetemed nevét.

Kinek melyik egyetem ugrik be a közgazdász képzéseknél? Az emberek 90%-ának a Corvinus, 9%-nak a BGE, aztán a maradék 1%-nak talán a BME (legalább Budapesten).


Egyébként fogalmam sincs, hogy milyen a képzés a BME-n, nem jártam oda és szerintem nem is nagyon fogsz itt olyan embert találni, aki mindkét helyen végzett egyforma alapképzést és tudna valós véleményt mondani. A lényeg: BME = mérnökök, BCE = közgazdászok. Ez fog a HR-esnek is beugrani meg a munkáltatónak is.

2016. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

sokan otthagyják a BME mérnöki szakjait és jönnek át Corvinusra gazdasági szakra. Mily érdekes ;)

Pont azért mert ha közgáz akkor corvinus

2016. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!