Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire rosszul...

Tényleg ennyire rosszul sikerültek az idei érettségik? 2016

Figyelt kérdés
Azt mondták a rádióban, hogy valószínű leviszik a ponthatárt, mert elvileg olyan rosszak lettek az érettségik. Én egyáltalán nem érzem, hogy vészes lett volna, főleg a tavalyi után. Az ismerőseim közül pedig sokan a minimum 280 pontot sem érték el. Nektek mik a tapasztalataitok? Hová mentek továbbtanulni?

2016. jún. 23. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam ilyenről, de a 280-at biztos nem viszik lejjebb.
2016. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Arról hallottam hogy állítólag az idei felvételik nagyon rosszul sikerültek,de érettségiről nem..meg hát,sok helyen még zajlanak a szóbelik,nem is értem hogy tudtak összevont statisztikát csinálni.. amúgy szerintem nem fogják lejjebb vinni a ponthatárt, inkább feljebb,bármennyire is rosszul sikerültek a vizsgák..a felvételiknél sem hallottam olyanról hogy a középiskolák terveznék csökkenteni a pontokat..
2016. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
A középiskolai felvetelik sikerültek rosszul!
2016. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Amiket a nyolcadikos diákok írták :)
2016. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

1. Az idei érettségik kifejezetten könnyűnek vannak titulálva szakemberek által is.


2. A ponthatárokat senki sem elegeti és csökkentgeti, hanem a jelentkezők számától, az ő pontjaiktól és a keretszámtól függ. Ezek alapján rangsorolnak.


3. 280-nál biztosan nem mehet semmi sem lejjebb.

2016. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tényleg a középiskolai felvételiről írták, hogy rosszul sikerültek (állítólag bő 10%-kal rosszabbul az előző évekhez képest).

Én online olvastam több helyen is, valóban félrevezetőek voltak a címek, gondolom azért, hogy többen kattintsanak rá:(

2016. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

nekem minden érettségim ötös lett, és gazdinfóra megyek tovább :)

az meg hogy könnyű volt e vagy sem attól függ, hogy ki mennyit tanult a 4 év alatt.. :)

szaktanárnak egyértelmű hogy könnyű, nekünk, diákoknak stresszhelyzetben annyira nem volt az!!! :)

de minden évben ez majd, majd jövőre azt írják ki, hogy milyen nehéz volt, aztán megint hogy könnyű :)))

2016. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 nyilván a szaktanárnak könnyű, ne legyél már nevetséges... Csak a tanár objektíven is meg tudja ítélni, hogy ez most egy korrekt, egy könnyű vagy pedig egy indokolatlanul nehéz feladatsor volt-e...
2016. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Akkor ha annyira könnyű volt, remélem mindenki kitűnő érettségivel büszkélkedhet :)
2016. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Most nem kell itt játszani sértődöttet, nyilván nem lesz mindenkinek kitűnő az érettségije. Csak egy példa. Én matematikát oktatok egy szakközépiskolában, de adok magánórákat is. Tavaly volt egy tanítványom, aki 3-mas volt egy elit gimnáziumban, az érettségije 60% lett. Most fejezte be az első évet az ELTE jogon, nagyon jó átlaggal.

Ellenben idén érettségiztettem egy fiút, aki már kétszer megbukott szakközépben matekból és mégis érettségire sikerült 55%-ot összehoznia.

A "könnyűsége" az érettséginek nem az ötösöknél mutatkozik meg, hanem a "közép-és alsómezőnyben"


(A példám természetesen csak egy kiragadott eset, de egyáltlán nem egyedülálló.)

2016. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!