Nem tudom, mi lenne a neve, de ami az emberi kapcsolatokkal foglalkozik, saját magunk megismerése, mások elfogadása, konfliktusok kezelés, kommunikáció, ezek lennének benne.
Megkérdezném a gyerekeket, hogy ők mit tanulnának szívesen. Ha nem lehet tantárgy, akkor lenne délutáni foglalkozás, szakkör.
2016. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Kritikus gondolkodás. A mai információs dömpingben létszükséglet, hogy kiszűrjük a hülyeséget és megfelelően tájékozódjunk.
2016. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 TamásTóth válasza:
Pénzügyi és adózási ismeretek. Hogyan kell adóbevallást készíteni, a hitelek jobb megismerése. Tudja azt az ember, hogy magasabb nyereséget (hozamot) csak magasabb kockázatvállalással lehet elérni, ezzel megakadályozva nagyon sok csalást, amikor embereket kiforgatnak a pénzükből.
2016. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Önismeret. A legtöbb elrontott élet amit látunk azért van, mert nem tudják az emberek, kik is ők valójában. Nem csak az a fontos, mikor született István király. Sokkal fontosabb lenne tudni, hogy ki vagy valójában, mi a neked való, mi tesz boldoggá, miben tudsz kiteljesedni, mert ha ez meg van, már hasznos tagja leszel a társadalomnak, nem leszel agresszív, lesz családi életed, és ha az egyén boldog, a csoport is boldog.
2016. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Semmit. Meg kellene már érteni, hogy nem az iskolának kell mindenkitől átvenni a terhet, és nem is lehet mindent osztálytermi körülmények közt megtanítani, főleg ilyen túlterheltség mellett.
2016. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
5: Nem túlterheltség van, hanem sok felesleges dolog. Van, amit 3x tanítanak meg, 3x kezdik az elejéről a 12 év alatt.
És nem is biztos, hogy minden olyan mélységben kell, ahogy most van.
Szerintem pont ilyenek is lennének az iskola feladatai, mint a pénzügyi ismeretek, önismeret. Hogyan tanítsa ezt meg a család, ha a család sincs ezekkel tisztában?
2016. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
6: ha a család nincs tisztában a pénzügyi ismeretekkel, akkor a gyerek se nagyon fog érdeklődni, ha mégis, el is felejti, ha nincs, amihez kösse az ismereteit.
Az önismeret pedig jelenleg az erkölcstanba van integrálva, annak lényeges része.
Ha meg tényleg ugyanazt tanulják a gyerekek újra és újra, hogy lehet, hogy harmadszorra is kihívást jelent az ismétlés? Szerintem teljsen normális, hogy ismételnek: rossz pedagógiai szemlélet, hogy egyszer megtanítom, aztán magára vessen, ha nem tudja.
2016. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
A rossz pedagógiai szemlélet az, hogy háromszor mondod el , és még mindig nem tudja, és ez a gyerek hibája. Nem azé, aki képtelen ezt úgy előadni, hogy elsőre is érdekes és megjegyezhető legyen. A legnagyobb szomorúság pedig az, hogy önkritika nincs a tanári kar részéről. De semmi. Amit ők tesznek az úgy jó. Mindenki más a hibás, a rendszer, a főnök, a gyerek, a szülő. Mindenki más. Csak ő nem. Pedig a tanárok kétharmada alkalmatlan a pályára. N32
2016. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Jókat írtak. Szerintem is alapszintű közgazdasági, pénzügyi, adózási ismereteket, valamint azt kellene megtanítani, hogy hogyan kell a sok hiteltelen forrás közül azokat kiválasztani, amik nem azok, tehát a kritikus szemléletet.
Emellett nagyobb hangsúlyt fektetnék a természettudományokra és az idegen nyelvekre, míg máshol kicsit farigcsálnék a tananyagból, ill. változtatnék rajta. Magyarból nagyobb szerepe lehetne a szövegértésnek és a fogalmazásnak, az olvasást inkább a diákok által választott olvasmányokon keresztül szerettetném meg.
2016. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
8: Igazad van. Nem tudom, miért pontoztak le. A világ változik, a gyerekek változnak, csak a tanárok nem akarnak változást, nekik a kényelem a fontos. A tanárok csak tanárok. Talán 10%-uk az igazi pedagógus.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!