Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha betoltik allamilag a...

Ha betoltik allamilag a helyeket, onkoltsegesen mar nem lehet bejutni?

Figyelt kérdés
Megneztem, hogy tavaly hanyan jelentkeztek a szakra ahova iden en is. Allamilag tamogatottan 589-en (ebbol 197 elso helyen) onkoltsegesen 102-en (2 elso helyen). Az felvin az van irva, hogy a szak kapacitasa 80 ember. Tavaly 81 embert vettek fel allamilag finanszirozottra, es 0-t onkoltsegesre. A kerdes, hogy ez hogyan lehetseges? Ha betoltik allamilag a helyeket akkor onkoltsegesen mar nem is lehet bekerulni? Mert az allamira tobbszoros tuljelentkezes volt, tehat akkor akik onkoltsegesen jeloltek meg, azoknak eselyuk sem volt? Kicsit meg vagyok ijedve, mert azt remeltem ha allamira nem vesznek fel onkoltsegesre biztosan..
2016. jún. 30. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az államisok közül az a felvett 81 ember jobban teljesített, mint az önköltségesek együttvéve. Tehát, a felvételi pontok alapján sorrendbe tették a jelentkezőket, és a 81 legmagasabb ponttal rendelkező mind államis volt, és ezért nem lett felvéve önköltséges.
2016. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kiegészíteném magam azzal, hogy az önköltségesek közül csak 2 jelölte meg első helyen a szakot, a maradék 100 ember lehet, hogy csak "biztonságból" jelentkezett ide is, miközben simán felvették őket máshová.

2016. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De azt a 2 embert sem vettek fel, aki ezt elsokent jelolte meg :( Azert nem igazan ertem, mert az onkoltsegesre pont azert szokott kevesebb lenni a ponthatar, mert az ember fizet. A jogi karra pl. fele annyi pont kell a fizetosre mint allamilag tamogatottra, pedig ott is sokszoros tuljelentkezes van.
2016. jún. 30. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:

"Azert nem igazan ertem, mert az onkoltsegesre pont azert szokott kevesebb lenni a ponthatar, mert az ember fizet."


Ez hülyeség, tudod hogyan alakul ki a ponthatár?


Jogi szakon pedig államilag támogatotthoz központi ponthatár van, aminél alacsonyabb nem lehet, ezért lehet a nagy eltérés.

2016. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!