Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaphatok bármilyen szociális...

Kaphatok bármilyen szociális ösztöndíjat a következő esetben, és ha igen, kb mennyit?

Figyelt kérdés
Hivatalosan több mint 1 éve élek a lakásomban munkanélküliként. (gyakorilatilag a szüleimnél lakom, és a lakásomban mamám özvegye él, egy 86 éves bácsi, csak a tb támogatás miatt kellett új lakcímkártyát csináltatnom, ahol a lakásom szerepel lakhelyként). Az egyetem, ahová ősztől járnék kb. 240 km-re van a városomtól.

2016. júl. 2. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nappali tagozaton van rá esély, estin és levelezőn nem adnak. Viszont amint beiratkozol nappalira, attól fogva nem munkanélkülinek fogsz számítani, hanem tanulónak. A szociális támogatás mértéke függ a jövedelmedtől is (nyilván ha nem dolgozol, nincs jövedelmed), de valószínűnek tartom, hogy az egyetem nem fogja elhinni, hogy a semmiből élsz. (Nálunk ha nagyon gyanús, irreális igénylést adunk le, akkor kivizsgálják a dolgot.)

Nem tudom, hogy a ideiglenes lakcímkártyát csináltattál-e, vagy állandót. Ez azért fontos, mert az állandó lakcímet nézik, és az állandó lakcímen bejelentettek egy főre jutó átlag jövedelmét.

2016. júl. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nappali mesterképzésre megyek. A munkanélküliséget csak azért írtam, mert visszamenőleg nézik 1 évre talán a jövedelmet, ami nekem ugye nem volt, a tb támogatásos kérelmemen 26 ezer forintot mondott az ügyintéző nő, hogy annyit írjak rá, mint havi támogatást, amit a szüleimtől kapok. Valamint azt is a munkaügyin javasolták - ahol a tb támogatást kellett kérelmeznem -, hogy csináltassak új lakcímkártyát a lakásomra, különben nem kaphatok támogatást, ha a szüleimnél lakok. Állandó a lakcímkártya egyébként. Maximum még az ott élő bácsi kisnyugdíját vehetik akkor számításba, nem?
2016. júl. 2. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az utolsó 3 hónapról kell jövedelemigazolás, emellett pedig NAV igazolás kell a tavalyi évről. Munkanélküliség esetén pedig a Munkaügyi Központ által kiállított igazolás. Kérték még a népességnyilvántartó iroda által kiállított papírt is arról, hogy hány fő lakik az adott címen név szerint.
2016. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hm, de akkor elvileg kaphatok? Úgy hallottam, hogy mivel az én tulajdonomban van a garzon nem hogy szociális ösztöndíjra, de még kollégiumra se vagyok jogosult..
2016. júl. 3. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!