Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Deák Ferenc Gimnázium...

V.Tina kérdése:

Szegedi Deák Ferenc Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék a fenti gimibe továbbtanulni speciális angolra.


1. Azt olvastuk szüleimmel, hogy ki lehet jutni cserediákként Amerikába, Bostonba, ez hogyan működik? Milyen ott kint, hogyan viszonyulnak a magyar cserediákokhoz?


2. Nehéz a felvételi?

3. Milyen a szóbeli?

4. Nagyon szigorúak az ottaniak?

5. Nehéz bejutni a suliba?

(Hetedik év végén kitűnő voltam, nyolcadik félév még vár rám. Eddig csak két évben nem voltam kitűnő, akkor is csak egy négyesem volt, a többi ötös, szóval kimondottan jó tanuló vagyok.)


6. Ti hogy oldottátok meg a Szegeden tartózkodást? Milyen másik koleszba mentetek, esetleg milyen lakást béreltetek? (Ha lakásbérlés lenne a legjobb megoldás, akkor sem lennék egyedül, mert a bátyám is szegeden tanul, úgyhogy nem lenne veszélyes, mert mellesleg lány vagyok :D)


7. Hogy működik a második nyelv tanulása az angol mellett?


A válaszokat előre is köszönöm :)


2016. júl. 4. 23:14
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Kéttanra járok 9.be, de már nekünk elmondták, hogy működik ez a cserediák program.


1. 10.ben lehet jelentkezni a programra és évvégén derül ki, ki megy. 2 lány és 2 fiú megy ki minden évben. 11. legelején mennek el, 3 hónapra. Egy kollégiumban laknak. Januárban vagy februárban jönnek pedig Amerikából ide.


2., 3. Nekem nem volt nehéz. A honlapon elérhetőek a témakörök, ezekről tudni kell beszélni ( [link] Egy feladatlapot is meg kell csinálni ( [link] ilyen volt). Először megírod ezt a feladatlapot, majd a válaszaidat fel kell olvasni és ezután kezdődik a beszélgetés angolul. 3 témakörről fogsz beszélni. Ezután egy nagyon rövid magyar beszélgetés.


4. Nehéz. De nem lehetetlen teljesíteni.


5. Én nem voltam kitűnő, de 70 pont körüli felvételit írtam és majdnem max pontos lett a szóbelim. Tehát jó felvételivel és szóbelivel sikerülhet. :)


6. Szegedi vagyok.


7. Hetente 3 órában tanuljuk a második nyelvet.


Még egy dolog, hogy mindig van előkészítő. Arra jelentkezz és ha bejutsz az már jó jel. ;)

2016. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!