Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valószínűleg önköltséges...

Valószínűleg önköltséges képzésre fogok bekerülni, de oda biztosan. Hogyan, meddig vehetek fel diákhitelt? Milyen típusút éri meg szerintetek?

Figyelt kérdés
Jogra fogok járni Budapesten, és itt is lakom. Szerintetek megéri a szabadfelhasználású? Igazság szerint nem akarom halmozni a hiteleket nagyon, így arra gondoltam, hogy talán csak a tandíj összegét érné meg. Vagy nektek mi a tapasztalatotok?

2016. júl. 5. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A szabadfelhasználásúnak magasabb a kamata, ha a megélhetésed biztosított, akkor azt ne vedd fel. A [link] oldalon megtalálod minden kérdésedre a választ.
2016. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, csak önköltségesre vesznek fel, de nem is Budapesten élek, így rengeteget olvastam.

A két hitelről MINDENT olvass végig, tájékozódj, számolj, de ha Pesten élsz, gondolom haza fogsz tudni járni, így én mindenképp a diákhitel 2-t venném fel, az nem is neked utal, hanem közvetlenül az intézménynek, így nem eshetsz abba a hibába, hogy többet és többet veszel fel, mivel csak a tandíj összegét utalja át, így ezzel sem kell majd foglalkoznod.

Ennek a kamata is alacsonyabb, szerintem minden szempontból jobban megéri, nem érdemes halmozni több hitelt, mint amennyit szükséges felvenni.

A felvétel időpontjára konkrétan nem emlékszem, de szerintem augusztus végén, szeptember elején kell igényelni, és a következő hónap 15. napjáig át is utalják az intézmény számlájára a tandíjat.

2016. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, utána fogok járni időben, de ha a kamat kisebb, akkor én is azt veszem majd fel szerintem, ha meg maguktól el is utalják a pénzt, akkor még jobb, nem nekem kell bajlódnom vele :)
2016. júl. 5. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!