Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Duális képzésről vélemények,...

Duális képzésről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Biológia alapszak után növénytermesztő/állattenyésztő duális képzésre szeretnék jelentkezni. Ezután mindenképpen valamilyen mesterszakot is végzek majd, a második alapszak pedig szintén biztos. Nagyon csábító a szakmai tapasztalat már az egyetemi évek alatt, ezért gondolkodom rajta.

Nagyon sok negatív véleményt olvastam már erről a fajta képzésről, főként, hogy így kétséges az elméleti tudás megbízhatósága. Mivel nekem nem ez lenne az egyetlen diplomám, így talán nem annyira hátrány ez szerintem.

Mi a véleményetek?


2016. júl. 6. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, de véleményem az van. Szerintem ez hasznos dolog. Fizetés és tapasztalat még egyetem alatt. Ez szuper. Az elmletnek nincs értelme ha azt nem tudod áthelyezni a gyakorlatba. Ha teheted mindenképp válaszd a duálisat a sima helyett.:)
2016. júl. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó az alapgondolat, de valószínűleg nem marad elég idő és energia az iskolai képzésre, inkább csak szakközép/főiskola jellegű képzéseket képzelem el, meg pár mesterszakot, ahol ez hatékony lehet.


Valószínűleg szakmafüggő. Valahol ez kiválóan működhet, máshol pedig visszaüthet a későbbiekben, hogy az elmélet háttérbe szorul, és nem biztos, hogy cégekre lehet bízni, hogy a diákok általános tudást kapjanak.


Kell a gyakorlat, de a technológia évtizedenként és munkahelyről munkahelyre változik, szükséges az az elméleti szemlélet, amit legalább egy BSc ad.

Valamennyi gyakorlati tudást pedig lehet (és kell is) szerezni önszorgalomból, iskola mellett. De ez is olyan, hogy ebből a szempontból mondjuk egy infós előnyösebb helyzetben van, mint egy agráros.


Amit írtál szakot, ott szerintem központi elem a gyakorlat. Voltam (kamu) OKJ-n növterm./állattenyésztésből, igyekeztem is elsajátítani az anyagot, de a ~1200 oldalnyi anyagból kábé csak passzív tudás maradt, és nem éreztem, hogy sokkal közelebb kerültem volna a mezőgazdasághoz.

2016. júl. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként tanterveket érdemes olvasgatni, abból már lehet következtetni, hogy ér-e valamit a képzés.
2016. júl. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Elég valószínű, hogy kitartok az elképzelésemnél, az intézmény honlapján talált (igen kevés) infó alapján is jónak néz ki az általuk nyújtott képzés.

2016. júl. 7. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!