Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire összeszedhető a 460+...

Mennyire összeszedhető a 460+ pont?

Figyelt kérdés
Egy nemzetközi gazdálkodás szakot céloznék meg jövőre, érdekelne, kinek hogy jött össze a 460+ pont. Miből emelteztetek? Volt nyelvvizsgátok, verseny- vagy sporteredményetek?

2016. júl. 10. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 470 pontom lett. Csak angolból emelteztem és orosz OKTV-n 1-10. között végeztem.:) érettségi átlagom pedig 92 lett.:)
2016. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
(Majdnem) max. hozott pontokkal és két 80+%-os emelt érettségivel megvan. (Egészen más szakra nekem így lett meg.)
2016. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok, én sem nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem.
2016. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

#2 Válaszoló:

Igaz biztosan csak elírtad, de azért javítom, hogy nem két 80+% kell, hanem két 90+%.

2016. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%

95% közép matek

88% emelt töri

+50 pont az emeltért

+40 egy felsőfokú nyelvvizsgáért

+ Én 3h-s vagyok, de van egy Szakirányba vágó OKJ-m is, + OSZTV 1. hely.


Tavaly jelentkeztem.

2016. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

Nekem felsőfokú angol volt (40 pont)

Emelt töri (50 pont)

a középfokú angol 97%-ra sikerült (felsőfokkal lehetséges ennyit is elérni)

az emelt töri pedig 91% lett, a szóbeli miatt izgultam, de ha rendesen eltudod mondani a tételedet, megadják a max pontot.


Így volt 466 pontom.

Szerintem a felsőfokú angol nyelvvizsga és nagyon erős közép emelt + erős emelt töri a legkönnyebb módja a magas pont elérésének, én a matekot is szerettem, de emeltre nem akartam menni, meg magas % eléréshez nagyon kevés a hibalehetőség, (nekem még középszinten is sikerült elhibázni egy Bandi kártyázik mennyi a valószínűsége c. feladatot :D)

2 emeltet azért nem érdemes, mert mindkettőn elvárt az olyan magas % amit szerintem 2 emelten nem lehet. (ezzel szemben a többletpont biztos pont,(igaz nekem kiesett 10, de a 40 az gyakorlatilag kiváltott egy emeltet)


Ha jól tudom erre a szakra még a vendéglátási alapismereteket is elfogadják, mint szakmai alapozó tárgy, 3 hónap készüléssel egy erős emeltet összelehet hozni, persze ehhez szükséges 2 év végi eredmény is, ha ez nincs akkor különbözeti vizsga. De ha normál középiskolába jársz, akkor ahogy írtam is, erős angol közép és emelt töri ajánlott (az emelt angolon felsőfokkal is necces 90% fölött lenni) a matek pedig iszonyú nagy koncentráció és végtelen ellenőrzés, hogy nehogy elszámolás miatt bukj pontot.

2016. júl. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
2-es 4-esnek: nem írtam el. Max. hozott pontjaim vannak, 2 emelt érettségivel van 462 pontom, az egyik 85%, a másik viszont csak 77% (hát igen, ez utóbbi lehetett volna jobb is, igaz, nekem nem volt cél a 460, szóval annyira nem törtem magam).
2016. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja, hát azért nem duplázós módszerrel "csak" két 80+% emelttel elég merész a 460+ pont, duplázással sokkal könnyebb. Úgy pedig ez is "csak" 2*(85+77)+100=424 pont.
2016. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Hát, szerintem meg a duplázás sokkal nehezebb - sokkal kockázatosabb egy(-két) vizsgára feltenni az embernek a "sorsát". Ahogy ki is számítottad, így 38 ponttal többet értem el, mintha dupláztam volna - és nem haltam bele a gimiben sem a tanulásba. A duplázás nem a jobb lehetőség, hanem egy "menekülőút" azoknak, akik nem tudnak elég sok hozott pontot összeszedni.
2016. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehet max hozott pontod. Mert a tanulmányi pontjaid érettségi eredményei ha másik 3 tantárgyat 97%-ra csináltad akkor se lehet 460 a pontod, még ha a középsuli eredményeire 1000 pontot is kaptál az érettségi átlagodra kaphattál 91 pontot és így alatta van a 460-nak.
2016. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!