Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valakit 1 pont miatt nem...

Ha valakit 1 pont miatt nem vesznek fel egyetemre, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem regélek sokat, a lényeg: mi van akkor, ha 1 pont híján nem jutok be az egyetemre? Lehet ilyenkor fellebbezést beadni vagy nincs mit tenni? Tudom, hogy az még egy hét, de...
2016. júl. 18. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól számoltak, akkor sajnos nincs mit tenni. Fellebbezést lehet beadni, de semmi értelme, eredménye nem lesz.
2016. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg annyi a pontod, semmit nem tehetsz. Egy pont vagy száz, mindegy. Sajna nem elég.
2016. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elmúlt pár évben bejutottam volna a pontszámom alapján, a tavalyihoz képest 24-gyel több van, remélem, hogy nem ugrik akkorát.
2016. júl. 18. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Max 10-20 az ingadozás ponthatárban.
2016. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem lehet kérelmet benyújtani, én olvastam itt olyan valakiről, akit felvettek miután jogorvoslati kérelmet nyújtott be, mert csak 1 pont híján nem vették volna fel
2016. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Lehet kérelmet benyújtani,de nem minden esetben adják meg. Meg ugye attól is függ,hogy mennyien jelentkeztek a szakra,hogy tele van,vagy esetleg van-e még hely.

Illetve,van pótfelvételi a megmaradt iskolák helyire,augusztus vége fele kell azt intézni.

De elvileg azt mondják,hogy a tavalyiakhoz képest kevesebb pontok fognak kelleni,(vagyis erről szólnak a hírek)mivel sokkal kevesebben jelentkezek egyrészt,másrészt kevesebben is voltunk a tavalyiakhoz képest,harmadrészt nem sikeredtek olyan jól az érettségi eredmények.

De bízz magadban!Ha több pontod van,elég sok esélyed megvan rá! Sok sikert! :)

2016. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ELTE-TTK-ra mennék, a megjelölt helyek közül egyik sem a legnépszerűbb, nem sokkal többen jelölték meg első helyen, mint a max létszám. De én már két éve érettségiztem, nem most.
2016. júl. 19. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!