Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy a BME-n a...

Igaz az, hogy a BME-n a tanárok a hallgatók sziv@tására és túlterhelésére mennek rá, ahelyett, hogy minőségi oktatást nyújtanának nekik?

Figyelt kérdés
Közlekedésmérnöki vagy gépész karra szeretnék menni, a jelentkezésen túl vagyok, sok helyen érdeklődtem már az egyetem után, de inkább rémhírekkel találkozok mintsem biztatással. Akinek van tapasztalata kérem írjon, mert még módosíthatom az egyetemek sorrendjét. (BME és Széchenyi Győr között vacillálok)

2016. júl. 21. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Részben, de a gond nem ott van, hogy aki elvégzi jó szakember lesz. A gond ott van, hogy aki kiesik, nem feltétlenül volna rossz szakember.
2016. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Felvázolom az opciókat:

- az illető, aki BME-re járt, és elvégezte, az lehet, hogy kicsit húzta a száját és azzal menőzik, hogy jajdenagyonszar volt, ennek ellenére a legpiacképesebb a diploma pályakezdők esetében

- az illető, aki BME-re járt, de nem bírta és átjelentkezett máshová, ő nyilván nem fog szépeket mondani róla, hisz saját magát is lejáratná

- az illető, aki máshová járt, és átjelentkezett BME-re, na ilyen nincs


Én azt mondom neked, ha van elég pontod BME-hez, akkor maradjon nyugodtan az első helyen, ha belejössz, még akár meg is szeretheted.

2016. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Győrben van tapasztalatom, itt is szívatnak. És eleve úgy tervezik, hogy a szak felét úgyis kibuktatják.
2016. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte keményebbek a tanárok picit, hogy kiszórják a lustákat, oda nem illőket, de nem mondanám hogy szívatnak, sőt... erősen számonkérnek szinte mindent, de nagyon sok jóindulatú tanàrral találkoztam..

És annál jóindulatúbbak, minèl jobban látják az akaratot, igyekezetet rajtad :) gyere nyugodtan :)

Én inkább a gépészt ajánlom

2016. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

BME-n vannak kifejezetten rosszindulatú tanárok. Vannak tanszékek amiknek minden tárgya a szelektálásra van. Ezeket kifejezetten nehéz túlélni. De ilyen az élet, ez már nem az általános iskola ahol a két szép szemedért bármit megkaphatsz. Győrben nem tapasztaltam olyan mértékű szivatást, mint a BME-n.


(Egy volt KSK-s)

2016. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

A felvételi eltörlése óta az érettségi, ami helyette van nem tölti be a funkcióját. Sok olyan ember van ott akinek semmi keresnivalója, és a régi felvételin az első 5 percben kirúgták volna.

Természetes, hogy erős szűrő tárgyak kellenek.

2016. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Július 12-ig lehetett módosítani, úgyhogy erről lekéstél, kérdező!
2016. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Várunk a KJK-ra, haver! :D
2016. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A KJK összességében egy szemétdomb. Na jó, van olyan szak, szakirány, ami jó, de összességében nagyon rossz, én megbántam, hogy ide jöttem (járműmérnök, mechatronika szakiránnyal).

Most végeztem, ismerek több gépész karon végzettet/végzős hallgatót, illetve olyanokat is, akik KJK-ról mentek át oda Msc-re vagy még Bsc közben. Napi szintem dolgozom együtt gépész-gépészekkel, így nagyjából látom a különbségeket.

Könyörgöm, KJK-ra csak akkor menj, ha nagyon-nagyon közlekedésmérnök akarsz lenni (az máshol nem igazán van).

Másik opció még a logisztika, ennek szintén nem igazán van alternatívája, plusz az ALRT tanszék jó hely.

3. opció lehet még a járműmérnök, mechatronika szakirány. Utóbbi kettőben nagy potenciál van (mechában főleg az autonóm járművek miatt), a probléma az lesz, hogy pár másik tanszék brutál értelmetlen módon tanított és számonkért tárgyai miatt nem fogod a szívedbe zárni a kart.

Persze máshol is vannak feleslegesen szívatós tárgyak, csak nem ilyen mértékben és többnyire használható(bb) tudást vernek beléd.

A többi szak szerintem csak akkor éri meg, hogy ide gyere, ha nagyon nagy fétised van az adott témát illetően (kisgyerekként is markolókkal játszottál, mindened a belső égésű motor és hajlandó vagy szívni, hogy szivathassanak és 0 szabadidőd legyen). A többinek van máshol is alternatívája.

Egyetlen pozitívum talán a Baross koli, ami ugyan valszeg a leglepukkantabb mind közül, de családias, szerethető, plusz nincsen túlszabályozva. A szobáddal azt csinálsz, amit akarsz, így ha van rá igényed, akkor kellemes lakóteret alakíthatsz ki hosszútávra.

Kellemes közösség itt is van (bár a gerincét természetesen az x+y éve itt lévő, soha nem végző hallgatók adják, mint mindenhol), de ne ez legyen a döntő érv, mert mindenhol ugyanolyan egyetemi hallgatók vannak.

Ha van kérdésed, ne tartsd magadban.

2016. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszát kiegészítve: én BME gépész szakon végeztem, és még így kívülről is szépen látszott, hogy a közlekkarhoz képest a miénk mennyivel emberbarátabb. A GPK se tündérmese, de csomó ex-közlekes volt a szakunkon, illetve végzetteket is ismerek, akik elbeszélései alapján áldom a napot, mikor sorrendet módosítottam a felvételinél és végül gépészkarra jöttem.
2016. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!